Kozmik Radyo & Haber

Başkan Kocaispir Ulubatlı Hasan’a neşteri vurdu

Başkan Kocaispir Ulubatlı Hasan’a neşteri vurdu
183 views
31 Mart 2022 - 18:43

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Ulubatlı Hasan Mahallesi’ne neşteri vurdu. Gençlerin uyuşturucu ile zehirlenmesine asla müsaade etmeyeceklerini belirten Başkan Kocaispir, metruk binaların yıkımını başlattı.

Yüreğir Ulubatlı Hasan Mahallesi’nde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni eğitim alanı yapılması için belirlenen evlerin yıkımı başlamış ancak uyuşturucu kullanımının yoğun olduğu ve sık sık kavgaların yaşandığı mahallede yıkım süreci tamamlanamamıştı. Sürece dahil olan Başkan Fatih Mehmet Kocaispir, mahalle sakinleriyle tek tek görüşerek yıkımın tamamlanması gerektiğini anlattı. Yoğun güvenlik önlemleri altında mahalleye gelen belediye ekipleri belirlenen metruk binaların yıkımına başladı.

GENÇLERİMİZİN ZEHİRLENMESİNE ASLA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

Ekskavatörün operatör koltuğuna oturarak yıkımın startını veren Başkan Kocaispir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ulubatlı Hasan Mahallemiz Adana’nın en güzel mahallelerinden biri. Ancak uzun zamandır mahallemizin ismi uyuşturucu ile anılıyor. Biz bu konuda tüm devlet kurumlarımızla yakın diyalog halindeyiz. Milli Eğitim Bakanlığımızın geçmişten bu yana kamulaştırma işlemi devam ediyor. Burada halihazırda bir lisemiz var. Anaokulu ve ortaokul yapılmasıyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığının bir planlaması var. Bu kapsamda bakanlık ve valilik tarafından yürütülen bir kamulaştırma süreci var. Bu süreçte belediyemizle işbirliği talebi oldu. Onu da biz canı gönülden kabul ettik ve şu anda bir yıkım gerçekleştirmeye başladık. Mahallemizde gençlerimizin uyuşturucu ile zehirlenmesine asla müsaade etmeyeceğiz” dedi.

MİLLET BAHÇESİ YAPILACAK

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Ulubatlı Hasan Mahallesi’ne yapılması planlanan millet bahçesi için 5 milyon TL’lik hibe desteği aldıklarını kaydeden Başkan Kocaispir, “Bakanlığımızca belediyemize 5 milyon liralık hibe desteği sağlandı. Kamulaştırmaya ilaveten yeni bir kamulaştırma süreci başlatıyoruz. İnşallah bu yılın sonunda Ulubatlı Hasan Mahallemizi bu sıkıntılardan temizleyip, kamulaştırdığımız alanda Adana’nın en güzel millet bahçelerinden birini yapmayı ümit ediyoruz. Başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Ömer Çelik Bakanımıza, Jülide Sarıeroğlu Bakanımıza, Valiliğimize, Milletvekillerimize ve bu sıkıntıdan kurtulma noktasında katkı veren herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.