Kozmik Radyo & Haber

ÇÜ Mediko Sosyal Merkezi’nde Eğitim Programları Başladı

ÇÜ Mediko Sosyal Merkezi’nde Eğitim Programları Başladı
244 views
22 Mart 2022 - 15:00

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı Mediko Sosyal Merkezi, farkındalık yaratmak ve öğrencilerle köprü oluşturmak adına eğitim toplantılarının ilkini düzenledi.

Mediko Sosyal Merkezi toplantı salonunda gerçekleşen eğitim programlarının ilk konuğu Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji ve Fen Bilimleri Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Filiz Koç oldu.

Mediko Sosyal Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Pınar Göker yaptığı açılış konuşmasında, merkez ile öğrenciler arasında köprü vazifesi kurarak iletişimi artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Erken Tanı Çok Önemli

SMA hastalığı hakkında bulgular, tanı ve güncel tedavi hakkında bilgi paylaşan Prof. Dr. Filiz Koç da, SMA’nın önlenebilen bir halk sağlığı problemi olduğunu ifade etti. SMA’da erken tanının önemine dikkat çeken Prof. Dr. Koç, bu nedenle hastalığın Sağlık Bakanlığı tarafından güncel tarama programına alındığını hatırlattı.

Eğitim programı, Prof. Dr. Filiz Koç’un öğrencilerin sorularını cevaplaması ve sertifika verilmesinin ardından anı fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.