Kozmik Radyo & Haber

Yüreğir Belediyesi Hayati İnanç’ı ağırladı

Yüreğir Belediyesi Hayati İnanç’ı ağırladı
318 views
18 Mart 2022 - 10:45

Yüreğir Belediyesi, Yüreğir Kültür Sanat Günleri kapsamında birbirinden değerli isimleri vatandaşlarla buluşturmaya devam ediyor. “Berat Kandili” söyleşisiyle sahne alan Yazar Hayati İnanç, Divan Edebiyatından günümüze uzanan keyifli bir sohbeti Adanalılarla paylaştı.

Sevilen isim Yazar Hayati İnanç, Berat Kandili Özel Programıyla Yüreğir Belediyesinin konuğu oldu. Yüreğir Kültür Sanat Günleri kapsamında düzenlenen söyleşiye Adanalılar yoğun ilgi gösterdi. Programa eşi Raziye Kocaispir ile birlikte katılan Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, söyleşiyi;  Sarıçam Kaymakamı Müfit Gültekin, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, AK Parti Adana Büyükşehir Belediye ve Yüreğir Belediye Meclis Üyesi Furkan Bozkurt, MHP Yüreğir İlçe Başkanı Tamer Yücel, başkan yardımcıları ve çoğunluğu kadın ve gençlerden oluşan seyircilerle beraber dinledi.

CAN KULAĞIYLA DİNLEDİLER

Hayati İnanç, Berat Kandili özel sohbeti ile insanın manevi gelişim yolculuğunda dikkat etmesi gerekenlere değindi, İslam alimlerinin hayatlarından kesitler anlattı. Divan Edebiyatından dizelerin de bolca yer aldığı söyleşiyi seyirciler ilgiyle takip etti.

KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİMİZ ARTACAK

Programın açılışında konuşan Başkan Kocaispir, Hayati İnanç’a katılımlarından dolayı teşekkür ederek, “Bu kutlu gecede gönüllere, maneviyata hitap eden Hayati İnanç Hocamızla bir aradayız. Yüreğir Belediyesi Kültür Sanat Günleri’miz böyle söyleşilerin yanı sıra çocuk ve yetişkin tiyatrolarımızla, konserlerimizle etkinliklerimizle ve daha nicesiyle devam ediyor. İlçemizi imar etme ve insanlarımızı ihya etme çabasındayız. Yüreğir’de kültür ve sanat faaliyetlerinin çok daha artacağını müjdelemek isterim.” dedi.

Programın sonunda Başkan Kocaispir, eşi Raziye Kocaispir ile beraber Hayati İnanç’a tablo ve çiçek takdiminde bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.