Kozmik Radyo & Haber

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal Çukurova Üniversiteli Öğrencilerle Buluştu

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal Çukurova Üniversiteli Öğrencilerle Buluştu
182 views
16 Mart 2022 - 9:45

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal bir dizi etkinlik ve seminere katılmak üzere Çukurova Üniversitesi ev sahipliğinde Adana’daydı. Prof. Dr. Mandal ve Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel Çukurova Üniversitesi yerleşkesinde incelemelerde bulundu.

Rektör Prof. Dr. Tuncel ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal’ın ilk durağı Çukurova Üniversitesi Biyoteknoloji Merkezi oldu. Merkezi laboratuvarları gezen Prof. Dr. Tuncel ve Prof. Dr. Mandal, yetkililerden bilgi aldı.

Daha sonra Prof. Dr. Mandal ve Prof. Dr. Tuncel ÇÜMERLAB’ta incelemelerde bulundu. Laboratuvarlarda yapılan projeler ve çalışmaları yerinde inceleyen TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal, başarılı akademik çalışmalarından dolayı araştırmacılara teşekkür etti.

Prof. Dr. Mandal ve Prof. Dr. Tuncel, Stantları Ziyaret Ederek öğrencilerle sohbet etti öte yandan, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Doğu Akdeniz Bölgesi Kariyer Fuarı’na (DABKAF) konuşmacı olarak katılarak öğrencilerle bir araya geldi.

Öğrencilerden gelen kariyer hedefleri ile ilgili soruları da yanıtlayan Prof. Dr. Hasan Mandal’a, Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel tarafından teşekkür plaketi takdim edildi. Seminer sonrası Prof. Dr. Mandal ve Prof. Dr. Tuncel, DABKAF kapsamında kurulan stantları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet ettiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.