Kozmik Radyo & Haber

SARIÇAM’DA FUTBOL HEYECANI BAŞLADI

SARIÇAM’DA FUTBOL HEYECANI BAŞLADI
160 views
15 Mart 2022 - 12:00

Sarıçam Belediyesi tarafından birimler arasındaki kaynaşmayı, birlik ve beraberliği sağlamak adına düzenlenen kurum ‘Birimler Arası Futbol Turnuvası’ başladı.  Adana 01 Kadın Futbol Takımının Sarıçam Belediyesi Başkan Yardımcıları ve Birim İdare Müdürleri ile yaptığı gösteri maçı ile başlayan turnuvadaki ilk maçta Doğa Spor Birleşik Müdürler Sporu 11-4 yendi.

 Sarıçam Belediyesi çalışanları tarafından birimler arası düzenlenen kurum içi dayanışma dostluk futbol turnuvası başladı.  Sarıçam Kaymakamı Müfit Gültekin, ASKF Başkanı Dr. Ahmet Bozan Milliyetçi Hareket Partisi Yüreğir İlçe Başkanı Tamer Yücel, Sarıçam Gençlik ve Spor İlçe Müdür Ali Bilgiç’inde izlediği ilk maç, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ın başlama vuruşu ile başladı.

 Adana 01 Kadın Futbol Takımının Sarıçam Belediyesi Başkan Yardımcıları ve Birim İdare Müdürleri ile yaptığı gösteri maçı renkli görüntülere sahne olurken, turnuvanın ilk maçında grubun iddialı takımlarından Doğa Spor Birleşik Müdürler Sporu 11-4 gibi farklı bir skorla yenmeyi başardı. Günün bir diğer karşılaşmasında ise Zabıta Futbol Takımı, Bozkurtlar Futbol Takımı karşısında sahadan 5-3 lük skorla ayrıldı.

Dört grupta toplam 12 takımın mücadele edeceği müsabakalarda çeyrek final maçlarının 24,25 Mart, yarı final müsabakalarının 28 Mart ve final müsabakasın ise 31 Mart’ta gerçekleştirileceği belirtildi.

Turnuvanın amacının birimler arasında arasındaki kaynaşmayı, birlik ve beraberliği sağlamak olduğunu belirten Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, turnuva sonunda kazananın Sarıçam Belediyesi olacağını belirtti.

“İLÇEMİZ SPORLA BİLİNEN BİR İLÇE HALİNE GELMİŞTİR”

 ‘Spor Kenti Sarıçam’ sloganı ile hayata geçirdikleri projelerle, sporu Sarıçam’ın her alanına yaydıklarını ve ilçelerini ulusal ölçekte sporla bilinen bir ilçe haline getirdiklerini belirten Başkan Uludağ, toplam dört grupta 12 takımın mücadele edeceği turnuvada birbirinden iddialı takımların bulunduğunu belirtti.

Birimler Arası Futbol Turnuvası’nda çeyrek final maçlarının 24,25 Mart tarihleri arasında, yarı final maçlarının 28 Mart’ta, final müsabakasının da 31 Mart 2022 Perşembe günü gerçekleştirileceğini belirten Başkan Uludağ, sözlerine şöyle devam etti “ Bu turnuvada amacımız, birimlerimiz arasındaki kaynaşmayı, birlik ve beraberlik duygusunu artırmak. Görüyorum ki takımlarımız turnuvaya çok iyi hazırlanmışlar. Ortaya koydukları mücadele ve performans çok iyi.  Bugün oynanan ilk iki maçta çok keyifli geçti. Bundan sonraki müsabakaların da aynı güzellikte, centilmenlik duygusu içerisinde geçeceğini ümit ediyorum. 31 Mart 2022 Perşembe günü oynanacak olan final maçı ile turnuvamızı tamamlamış olacağız.” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.