Kozmik Radyo & Haber

Yüreğir Belediyesi gençleri hedeflerine hazırlıyor

Yüreğir Belediyesi gençleri hedeflerine hazırlıyor
208 views
02 Mart 2022 - 16:24

Yüreğir Belediyesi; Astsubaylık, subaylık ve bekçilik hayali kuran gençler için düzenlediği hazırlık kursu kayıtlarını almaya başladı. Ücretsiz verilecek kurslar için son başvuru tarihi 15 Mart. POMEM’de yüzde 97 başarı sağladıklarını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, şartları uyan gençleri kurslara kayıt yaptırmaya davet etti.

Yüreğir Belediyesi, gençlerin hedeflerine giden yolda yanlarında olmaya devam ediyor. Yüreğir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, POMEM kurslarının ardından astsubay, subay ve bekçi olmayı hedefleyen gençler için fiziki sınav kursu kayıtlarına başladı.

Uzman antrenörler eşliğinde gerçekleşecek olan kursta adaylar fiziki yeterlilik parkuruna hazırlanacak. Adayların parkur eğitimlerinin yanı sıra kondisyonlarını arttırmaya yönelik çalışmalar da yapılacak.

Hazırlık kursları Ertuğrul Gazi Spor Kompleksinde verilecek. Kursa katılmak isteyenler Yüreğir Belediyesi ‘Beyaz Masa’ ve Atakent Mahallesi’nde bulunan Ertuğrul Gazi Spor Kompleksinden 15 Mart tarihine kadar başvuru yapabilecek.

POMEM’DE YÜZDE 97 BAŞARI

381 gencin katıldığıPOMEM kurslarında yüzde 97 başarı sağladıklarını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, “POMEM kurslarımızda eğitim gören kursiyerlerimiz spor mülakatlarında yüzde 97’lik bir başarı elde ettiler. Hepsini kutluyor, tebrik ediyorum. Yüreğir Belediyesi olarak gençlerimizi eğitim alanında desteklemeyi sürdürüyoruz. Şimdi de astsubay ve bekçilik sınavları için hazırlık kurslarımız başlıyor. Gençlerimizi parkur sınavlarına hazırlayacağız. İnşallah gençlerimizin hayallerine kavuşmalarına destek olacağız. Tüm kursiyerlerimize şimdiden başarılar diliyorum.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.