Kozmik Radyo & Haber

Başkan Çetin: İnşallah borcu sıfırlayacağız

Başkan Çetin: İnşallah borcu sıfırlayacağız
175 views
02 Mart 2022 - 10:06

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, belediyenin borcunun yıllık bütçenin neredeyse 4’te birine düşürdüklerini belirterek, “İnşallah sizlerin karşısına bir gün geçip hiç borcumuz kalmadığını açıklayacağım” dedi. Başkan Soner Çetin, belediyenin şu anda 90 milyon TL borcu bulunduğunu söyledi.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, belediyenin çok büyük borcu bulunmadığını, hedeflerinin 90 milyon TL civarına düşürdükleri borcu sıfırlamak olduğunu açıkladı.

Çukurova Belediye Meclisi’nin Mart ayı oturumuna başkanlık eden Soner Çetin, göreve geldiğimizden bu yana akılcı bir yönetim anlayışı sergiliyoruz. Yaptığımız önemli yatırımlara karşın borcumuzu sürekli azaltıyoruz. Akılcı yönetim ve tasarruf tedbirleri bizi bu olumlu noktaya getiriyor” dedi.

Çukurova Belediyesi borcunun 90 milyon TL seviyesine kadar düştüğünü belirten Başkan Soner Çetin, “Bu büyük bir borç değil. Belediyelerde yıllık bütçe kadar olan borçlar olağan sayılıyor. Hatta bütçenin 1 buçuk katı bile doğal kabul ediliyor. Bizim borcumuz bütçemizin 4’te biri seviyesinde. Yani devede kulak. İnşallah bir gün karşısına geçip belediyemizin borcunun sıfırlandığını söyleyeceğim” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.