Kozmik Radyo & Haber

Kardeş Kültür Dernekleri Çukurova Belediyesi ile ortak proje üretecek

Kardeş Kültür Dernekleri Çukurova Belediyesi ile ortak proje üretecek
379 views
24 Şubat 2022 - 17:29

Adana’da faaliyet gösteren çok sayıda derneğin bir araya gelmesiyle oluşturulan Adana Kardeş Kültür Dernekleri Platformu, Çukurova Belediyesi’ni ziyaretinde Başkan Soner Çetin ile işbirliği olanakları ve hayata geçirilecek ortak projelerle ilgili fikir alış verişinde bulundu.

Adana’daki çeşitli derneklerin oluşturduğu Adana Kardeş Kültür Dernekleri Platforma, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i ziyaret etti.

Platform Başkanı Aziz Sağıroğlu, oluşuma bu yılın başında resmiyet kazandırdıklarını belirterek, “Üye derneklerin tamamı kurumlar yapılar. İçimizde yönetimi olmayan, faaliyeti ve etkinliği bulunmayan sözde dernekler yok. Bu platformu Adana Balkan Türkleri Derneği ve Dünya Avşarlar Derneği öncülüğünde oluşturduk. Sağolsunlar çok sayıda dernek bize katıldı ve hemen bir yıl içinde yapacağımız faaliyetleri belirledik, ortak basın açıklamaları yaptık” dedi.

Şu anda nezaket ziyaretleri yaptıklarını ve oluşum hakkında bilgi verdiklerini kaydeden Aziz Sağıroğlu, “Belediyelerimizde ortak projeler geliştirmek istiyoruz. Başkanımız Sayın Soner Çetin, bizlere karşı her zaman olumlu yaklaştı ve destek verdi. Çukurova Belediyesi ile birlikte çalışmak isteriz. Avrupa Birliği ve Kalkınma Ajansı desteği sağlayacak projeler geliştirmek isteriz” şeklinde konuştu.

SONER ÇETİN: İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de Adana’nın etkin derneklerinin bir araya gelerek platform oluşturmasının kendisini memnun ettiğini söyledi. Böylesi bir birlikteliğin Adana için önemli işlere imza atacağına inandığını söyleyen Başkan Soner Çetin, “Biz de Çukurova Belediyesi olarak işbirliği yapmaktan, birlikte projeleri hayata geçirmekten mutluluk duyarız. Adana için yapılacak her türlü girişimin yanındayız ve destekliyoruz” dedi.

PLATFORMDAKİ DERNEKLER

Adana Kardeş Kültür Dernekleri Platformunda şu kurumlar bulunuyor:

Adana Balkan Türkleri Derneği, Türkistanlılar Derneği, Tüm Adana Kırım Türkleri Derneği, Konya Ereğliler Derneği, Harp Malulü  Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği, Bozdoğanlar Derneği, İmamoğlu Balkan Türkleri Derneği, Tüm Kamu Çalışanları Derneği, Azerbaycan İş Kadınları Derneği, Kadın ve Çocuk Hakları Derneği, Çukurova Oğuz Boyları Derneği, Kayserililer Yardımlaşma Derneği, Dünya Avşarlar Derneği, Yumurtalık Çevre Koruma Derneği, Adana Teberler Derneği, Gaziantepliler Derneği, Andırın ve Kadirlililer Dermeği, 351 Dernek Adına Rumeli Balkan Bektaşi Dernekleri Federasyonu  Adana ve Bölge Başkanları.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.