Kozmik Radyo & Haber

“Elektrikten doğalgaza tüm zamlar geri çekilsin”

“Elektrikten doğalgaza tüm zamlar geri çekilsin”
329 views
16 Şubat 2022 - 11:58

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, yurttaşlar için her geçen gün daha da ağırlaşan yaşam şartlarına karşı iktidarı etkin adım atmaya, acil önlem almaya çağırdı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yurttaşların feryadını dile getiren Ayhan Barut, “Sosyal devletin gereği yapılsın, dara düşen yurttaşımıza el uzatılsın. Daha fazla vakit kaybetmeden elektrikten doğalgaza tüm zamlar geri çekilsin. Halkın çilesine son verilsin” dedi.

“HALKIMIZ ÇARESİZLİK İÇİNDE YALNIZ BIRAKILDI”

Meclis Genel Kurulu’nda söz alarak ekonomik krizin mağdur ettiği yurttaşların sorunlarına değinerek çözüm isteyen Ayhan Barut, “AKP iktidarının yanlış ekonomi politikaları, ülkemizi derin bir buhran ile karşı karşıya bırakmıştır. Ülkemizin büyük bölümünü etkisi altına alan açlık ve yoksulluk düzeni nedeniyle vatandaşlarımız, artık önünü göremez hale gelmiştir. İnsanlarımız çaresizlik içinde yalnız bırakılmıştır. Bu asla kabul edilemez!” diye konuştu.

“VAKİT KAYBETMEYİN, ZAMLARI GERİ ÇEKİN”

Fahiş zamlarla birlikte yaşam koşullarının her gün daha da ağırlaştığına işaret eden Ayhan Barut, şunları kaydetti:
“Özellikle son dönemde elektrik ve doğalgaz ücretlerine gelen zamlar, vatandaşlarımızda yeni ve ağır mağduriyetlere neden olmuştur. Asgari ücretin altında geliri olan ailelerimiz, maalesef yüksek tutarlardaki elektrik ve doğalgaz faturalarını ödeyemez duruma düşmüştür. Belediyelerimiz ‘Kara Kış Fonu’ kapsamında ihtiyaç sahiplerine destek veriyor ama iktidarın acilen bu konuda etkin adım atması gerekiyor. Toplumda derinleşen sorunlara ivedilikle çözüm bulunmasını istiyoruz. Sosyal devletin gereği yapılsın, dara düşen yurttaşımıza el uzatılsın. Daha fazla vakit kaybetmeden elektrikten doğalgaza tüm zamlar geri çekilsin. Halkın çilesine son verilsin!”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.