Kozmik Radyo & Haber

CEYHAN’IN ÇOCUKLARI TEKNOLOJİ DİLİYLE BULUŞTU

CEYHAN’IN ÇOCUKLARI TEKNOLOJİ DİLİYLE BULUŞTU
200 views
14 Şubat 2022 - 10:11

Ceyhan Belediyesi İlçede ücretsiz robotik kodlama eğitimi başlattı. İlkokul ve öncesi yaş grubu için ücretsiz olarak robotik kodlama eğitimleri verilecek.

Ceyhan Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi’nde ilkokul ve öncesi yaş grupları için Robotik Kodlama Eğitimleri Ceyhan halkı tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Ceyhan Belediyesi’nin ücretsiz olarak verdiği sıra dışı eğitimden yararlanmak isteyen vatandaşlar 0850 305 01 53 numaralı çağrı merkezimizi arayarak bilgi alabilir, ya da Ceyhan gençlik ve eğitim merkezinden kayıt oluşturabilirler.

“Bilgisayar Dili Geleceğin Dilidir, Çocuklarımıza Geleceğin Dilini Öğretiyoruz”

Robotik Kodlama Eğitimleri vereceklerini sosyal medyasında duyurduktan sonra yüzlerce olumlu mesaj ve telefon aldığını söyleyen Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem: “ Geleceğimizi bilgisayarlar yönetecek olan çocuklarımız. Dünya bilgisayar teknolojisini hayatın her alanında kullanırken bizim çocuklarımız sadece teknolojiyi kullanan durumda kalamaz ve kalmamalı. İlkokul ve öncesi yaş grupları için Robotik Kodlama Eğitimi yalnızca bir başlangıç. Çocuklarımıza çağın gereklerine ayak uydurmuş, donanımlı bireyler olarak yetişmeleri için üzerimize düşeni yerine getireceğiz. Ceyhan’ın çocukları ülkemizin geleceğinde söz sahibi, eğitimli bireyler olacaklar” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.