Kozmik Radyo & Haber

CHP’liler vatandaşın yanında

CHP’liler vatandaşın yanında
437 views
11 Şubat 2022 - 12:37

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekilleri, ilçe ve köylerde vatandaşların hayat pahalılığına, zamlara olan tepkisini yerinde dinledi. CHP Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, Dr. Müzeyyen Şevkin ve Burhanettin Bulut, Adana’nın Yumurtalık ilçesinde CHP İlçe Başkanı Erdinç Altıok ve partilileriyle görüş alışverişinde bulunduktan sonra ilçeye bağlı köylere adeta çıkarma yaptı.
FAHİŞ ZAMLARA TEPKİ!
CHP’li vekiller, İl Başkan Yardımcıları Kemal Toros, Hacı Karaaslan, Yumurtalık Kadın Kolları Başkanı Halime Eryiğit ve ilçe örgütüyle birlikte Deveciuşağı, Kaldırım ve Yeşilköy’de vatandaşların iktidara, hayat pahalılığına, akaryakıt ve enerjideki fahiş zamlara olan tepkisini dinledi.
Çiftçilik yapan çoğu vatandaşın da mazot, gübre ve tarımdaki girdi maliyetlerinin artışından yakındığı köy ziyaretlerinde çözüm önerilerini sıralayan CHP’li vekiller, vatandaşın haklı tepkisini görmezden gelen iktidara yüklendi.
“TÜRKİYE, DIŞA BAĞIMLI HALE GELDİ”
Yerli ve milli olduğunu iddia edenlerin Türkiye’nin tüm kaynaklarını heba ettiğini, Cumhuriyet kurulduğundan bu yana bacası tüten fabrikaları, kamu kurumlarını bir bir elden çıkardığını kaydeden CHP’li milletvekilleri Barut, Sümer, Dr. Şevkin ve Bulut, “Tarım ülkesi olan Türkiye’yi tarımda tamamen dışa bağımlı hale getirdiler. Çiftçinin tarladaki traktörü, ahırındaki ineği haczedildi. Hükümet Anayasadan kaynaklı çiftçiye olan borcunu da ödemiyor. Enerjide İran’ın, Rusya’nın vanaları kapatmaması için adeta dua eder hale getirildik. 21. yüzyılda günlerce elektrik kesintisine maruz kalan kentlerimiz var. Soğuktan donarak ölen vatandaşımız var. Asgari ücretli maaşından fazla elektrik faturasıyla karşı karşıya kalıyor. Cumhuriyet tarihi boyunca görülmemiş şekilde sanayicinin elektriği ve doğalgazı kesiliyor. Vatandaşa zulüm edenler hesabı sandıkta verecek. Artık yeter” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.