Kozmik Radyo & Haber

Güzelleşirken meslek öğreniyorlar

Güzelleşirken meslek öğreniyorlar
153 views
10 Şubat 2022 - 12:29

Çukurova Belediyesinin kadın odaklı sosyal hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor. Ücretsiz olarak verdiği mesleki kurslara bir yenisini daha ekleyen Çukurova Belediyesi, kadınlara yönelik açtığı cilt bakımı ve epilasyon kursu büyük ilgi görüyor.

Sağlıklı cilt ve onu korumanın en doğru yöntemlerini, uzman eğitmenler tarafından, uygulamalı derslerle öğrenen kadınlar, bu kurslardan oldukça kazançlı çıkıyor. Öyle ki hem cilt bakımının ve makyajın inceliklerini ve etkili sunumunu öğreniyorlar, hem de kazandıkları beceriyle iş imkanı oluşturup, aile bütçelerine büyük katkı veriyorlar. Bu farklı ve güncel yaşama uygun kurs çalışması için, Belediye Başkanı Soner Çetin’e teşekkürlerini ileten kadınlar, kendilerini keşfetme fırsatını yakalamanın da mutluluğuyla kurslardan ayrılıyor. 

Çukurova Belediyesinin açtığı mesleki kurslar hem istihdama ve ülke ekonomisine destek oluyor, hem de vatandaşların yeni beceriler ve yetenekler keşfetmesine olanak sağlıyor. Sosyal Belediyecilik alanında sürekli projeler üreten Belediyesi Başkanı Soner Çetin, ayrıca kadınlara yönelik sarf ettiği pozitif ayrımcılıkla da dikkatleri çekmeye devam ediyor.

Çukurova Belediyesi bu kez kadın yaşamına uygun ve güncel bir meslek dalıyla, hayatları kolaylaştırmanın olanaklarını sunuyor.  Belediyenin Tesisler Müdürlüğü sürekli olarak açtığı ücretsiz mesleki kurslardan, Cilt bakımı ve epilasyon eğitimi, son zamanlarda kadınların gözdesi oldu… Hem meslek sahibi olmak, hem de bu yeteneklerini kazanca dönüştürmek isteyen kadınların yoğun ilgisi nedeniyle hafta içi her gün, iki seansa çıkartılan kurslara katılan kadınlar, teorik ve uygulamalı eğitimlerin dışında, cilt bakımının ve epilasyon uygulamalarının püf noktalarını, sağlıklı yaşamın teknik bilgilerini, uzman eğitmenler tarafından alıyor.

Cilt anatomisinden analizine, doğru beslenmeden hijyene, sağlıklı yüz masajı tekniklerinden, doğru makyaja, kaş ve kirpik bakımından, doğru epilasyon ve depilasyon uygulamalarına kadar pek çok modül konuda eğitimden geçiyor. Yeni becerileriyle hem kendi sağlıklarını korumanın ince çizgilerini keşfeden kadınlar, hem de güzel görünmenin formüllerini öğreniyorlar.

Çukurova Belediyesi’nin kapılarını açtığı ve tüm imkanları seferber ettiği, Çukurova Aytekin Kuru Halk Eğitim Merkezi’nin destek verdiği bu kursları bitiren kadınlar, Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı sertifikalar alarak, kendi iş yerlerini açabiliyor, yada çalışma imkanı bularak para kazanmanın keyfini yaşıyor. Hijyen ve sıcak bir ortamda, sosyal mesafeye dikkat edilerek verilen kurslara ilgi gösteren kursiyerler, kadınlar için her fırsatta imkanları zorlayan Belediye Başkanı Soner Çetin’e minnettar olduklarının da altını çiziyor. Belediyenin kurslarına katılan kadın kursiyerler, her türlü cilt bakımı ve çeşitli makyaj uygulamalarıyla beraber, epilasyon teknikleri konusunda, doğru bilgileri uygulamalı olarak öğrenme fırsatı buldukları için ve bu becerileri ekonomik olarak kazanca dönüştürme şansları olduğu için de ayrıca mutlu olduklarını söylediler.

Yürüttüğü projelerle sosyal belediyecilikte sürekli yeni sayfalar açan Çukurova Belediyesi, meslek fabrikası gibi çalışan toplum merkezlerindeki bu kurslara olan yoğun ilgiden oldukça memnun. 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.