Kozmik Radyo & Haber

MHP Adana’dan, Bahçeli’ye hakarete sert tepki!

MHP Adana’dan, Bahçeli’ye hakarete sert tepki!
189 views
09 Şubat 2022 - 16:10

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanlığı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye sosyal medya hesabından hakaret eden, Adana Büyükşehir Belediyesi’nde ‘Bankamatikçi’ olduğu ortaya çıkan yerel Koza Tv Genel Yayın Yönetmeni şahıs için harekete geçti.

“MHP’LİLERİN ARKASINDA FİNOLUK YAPIYORDUN”

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, sosyal medya hesabından, MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye hakaret eden Necmi Uçar adlı müptezele yönelik paylaşımında “Çeyrek asırdır Büyükşehir Belediyesi’nde kolpalık yaparak devam ediyorsun. 2014-19 döneminde işten çıkarılmamak için MHP’lilerin arkasında finoluk yapıyordun. Bugün maaşına Fetö, Pkk ortak değilse, bunu Sayın Devlet Bahçeli’ye borçlu olduğunu unutan müptezel, haddini bil.” demişti.

MECLİS GÜNDEMİNE TAŞINDI

MHP Adana İl Başkanlığı, skandalı Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis gündemine de taşıdı. Büyükşehir Belediyesi MHP Meclis Grup Sözcüsü Cemal Demirdağ, Meclis’te yaptığı konuşmada, geride kalan üç yılda 3 binden fazla çalışanın işten çıkarıldığını belirterek “Ama kamuoyuna ‘Biz bankamatikçileri çıkarıyoruz’ şeklinde açıklama yapılırken somut bir delil ortaya konamadı. Bu vesileyle ben bugün size gerçek bir bankamatikçiyi ifşa edeceğim.” ifadesini kullandı.

DEMİRDAĞ: BU AHLAKSIZ BELEDİYEYE YAKIŞMIYOR

Sosyal medya hesaplarında Büyükşehir Belediye Başkanına yönelik yapılan bazı paylaşımlar gerekçe gösterilerek birçok çalışanın işten atıldığını hatırlatan ve Uçar’ın Belediyeden yüksek maaş alan bankamatikçi olduğunu belirten Cemal Demirdağ “Değerli arkadaşlar. Bu bankamatikçi ahlaksız, Adana Büyükşehir Belediyesi’ne yakışmıyor. Adanalı hemşehrilerimiz bu kolpaya maaş ödemek zorunda değil. Lütfen gereği yapılsın.” çağrısı yaptı.

HUKUKİ BOYUTU DA İNCELENECEK

CHP Meclis Grup Başkanvekili Serdar Seyhan da, siyasi parti liderlerine hakaretin tasvip edilemeyeceğini, konunun inceleneceğini ve gerekenin mutlaka yapılacağını ifade etti.

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye hakaret eden şahsın çalışma şartlarının hukuki boyutunun da inceleneceğini, RTÜK nezdinde de girişimlerde bulunacaklarını bildirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.