Kozmik Radyo & Haber

Zamlar geri çekilsin, milletimiz nefes alsın!

Zamlar geri çekilsin, milletimiz nefes alsın!
332 views
07 Şubat 2022 - 15:16

Yeni yıl ile birlikte başta elektrik olmak üzere, doğalgaz, akaryakıt, otoyol geçişleri ve vergilere yapılan fahiş zamlar, akabinde tüm gıda ürünlerine, faturalara, ulaşım maliyetlerine, alınan mal ve hizmetlere yansıyarak milletimizin üzerine karabasan gibi çökmüştür. Vatandaşımız faturalarını ödeyemez, mutfakta ocağını yakamaz, evini barkını ısıtamaz hale gelmiştir. Her geçen gün borcundan dolayı saatleri sökülen, bu nedenle enerji şirketleri ile mahkemelik olan insanlarımızın dramını yaşıyoruz. Sadece son bir ayda borcunu ödeyemeyip icralık olan dosya sayısı 850 bine ulaşmış durumda. 850 bin dosya demek 3,5 milyon civarı mağdur yurttaş demektir. Bugün hem o mağdur yurttaşlarımıza ses olmak hem de bu zamlardan şikayetçi olan tüm halkımızın taleplerine sözcü olmak için buradayız.

TALEBİMİZ 1 OCAK 2022’DE UYGULANAN ZAMLARIN TAMAMEN GERİ ÇEKİLMESİ VE MİLLETİMİZİN BİR NEBZE NEFES ALMASIDIR.

Elektrikte 150 KW üzeri kullanıma %127 zam yapan insafını yitirmiş iktidar, bu zamları geri almak yerine KW sınırını 210’a çıkarmış ve bunu bir lütuf gibi sunarak milletimizle adeta alay etmiştir. Dolar kurunun 8 TL’den 18 TL’ye çıkmasına ve buna bağlı olarak tüm fiyatların artmasına seyirci kalanlar; dolar kuru 13-14 TL’ye düşünce bunu bir başarı hikayesi gibi anlatmaya utanmamıştır. Tarafsızlığı ile birlikte vicdanını da kaybetmiş olan havuz medyası iktidar bu masallarına güzelleme yaparak çanak tutmuştur. Biz de Adana’dan ülkeyi yönetenlere soruyoruz; Kurun artması ile artan fiyatlar, kurun düşmesi ile neden düşmedi?

ZAMLARIN ALTINDA EZİLEN MİLLET, SANDIKTA HESAP SORMAYA HAZIRLANIYOR

Haziran 2018 seçimi ile başlayan tek adam yönetimi ülkemizi her alanda geriye götürerek, ekonomik bir çöküşe sürükledi. 20 yıllık Akp iktidarının ve özellikle son 3,5 yıllık tek adam döneminin ülkemize faturası çok ağır oldu. Akp iktidara geldiğinde asgari ücretle 10 çeyrek altın alınabiliyorken; bugün asgari ücretle sadece 3 çeyrek altın alınabiliyor. Mazot fiyatları çiftçiyi üretemez hale getirdi. Benzin fiyatları araç sahiplerine kontak kapattırdı. Gıda fiyatları cep değil artık can yakıyor. Evine et girmeyen vatandaş, şimdi sebzeye bile ulaşamıyor. Halk ekmek büfelerinin önünde kilometreyi bulan kuyruklar oluşuyor.

Kısacası uçurmayı vaat ettikleri ülkeyi, uçurumun kenarına getirdiler. Çay simit hesabı ile iktidara gelenler, milleti ekmeğe muhtaç ettiler!

Yıllardırkaşıkla verip kepçeyle aldılar. Başarısızlıklarını gizlemeye çalıştılar, suni gündemler ile halkın gündemini unutturmaya çabaladılar. Ama artık mızrak çuvala sığmıyor, algı operasyonları vatandaşta karşılık bulmuyor. Zamların altında ezilen milletimiz sandıkta hesap sormaya hazırlanıyor.

VATANDAŞ PERİŞAN, SARAYDA İSRAF DÜZENİ HÜKÜM SÜRÜYOR

Halkın gündeminden tamamen kopan bu iktidarın döneminde, bir avuç azınlık zenginleşirken, milletimiz her geçen gün yoksullaştı. İnsanlarımız barınmak, ısınmak, beslenmek gibi yaşamsal ihtiyaçlarından tasarruf etmek zorunda kalırken; sarayın bütün ışıkları açık, tüm odaları sıcak, her çeşit gıdaya, şatafata ve lükse erişim serbest. Saray ahalisinin keyfi yerinde, onların tasarruf etmesine gerek yok, hem çok yüksek gelirleri var hem de bütün harcamalarının faturasını milletimiz ödüyor.

Bugün kendi evini ısıtamayan, ocağını yakıp yemek pişiremeyen, çocuğuna harçlık veremeyen yurttaşlarımızın ödediği vergilerle saray masrafları ödenmekte, israf düzeni hüküm sürmektedir. Vatandaşın haline kör, çığlığına sağır bir iktidar ile karşı karşıyayız.

MİLLET İTTİFAKI İKTİDARINDA KAYNAKLAR VATANDAŞA İÇİN KULLANILACAK

Bu iktidarın zam ve yoksulluk karnesini broşür haline getirdik ve bu tabloyu bugünden itibaren tüm hemşerilerimizle paylaşacağız. Hazırladığımız broşürün bir yüzünde vatandaşlarımızın kanayan yaralarını, diğer yüzünde ise iktidarımızda yapacaklarımızı ve bu yaraları nasıl saracağımızı özetledik. Hiçbir yurttaşımız karamsar olmasın. Yaşadığımız bütün sorunların çözümü var ve emin olun bunu birlikte başaracağız.

Millet ittifakı iktidarında ülkemizin kaynakları betona, ranta, döviz garantili ihalelere değil; vatandaşımızın yaşamsal ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılacaktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.