Kozmik Radyo & Haber

“SEYTİM CUP” BAŞLIYOR

“SEYTİM CUP” BAŞLIYOR
156 views
31 Ocak 2022 - 16:41

Adana’da ilkleri yaşama geçiren Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi, yarıyıl tatiliyle birlikte kapılarını Adanalılara açan Seyhan Teknoloji ve İnovasyon Merkezi (SEYTİM) bünyesindeki “E-Spor Arenası” ilk e-spor turnuvasına ev sahipliği yapacak.

TOPLAM ÖDÜL 9.000 TL

3-4-5 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Valorant Turnuvası’nda birincilik ödülü 4.500, ikincilik ödülü 3.000, üçüncülük ödülü ise 1.500 TL olarak belirlendi.

3 Şubat Perşembe günü başlayacak turnuvanın ilk iki gününde eleme aşamaları çevrim içi, yarıfinal ve final mücadeleleri ise SEYTİM E-Spor salonunda çevrimdışı olarak gerçekleştirilecek.

6 KİŞİLİK TAKIMLAR MÜCADELE EDECEK

Turnuvaya 16 yaşından büyük ve biri yedek 6 oyuncudan oluşan takımlar katılabilecek.

Turnuvaya katılmak isteyen takımların, etkinlik tarihleri arasında, Adana il sınırları içerisinde bulunması gerekiyor.

Katılımın ücretsiz olduğu turnuvaya başvuru için SEYTİM’in www.seytim.org adresindeki başvuru formunun doldurulması gerekiyor.

SEYTİM E-SPOR ARENASI

Elektronik bir cihaz vasıtasıyla çevrimiçi veya çevrimdışı ortamda gerek bireysel gerekse takım halinde katılım gösterilen her türlü aktiveyi kapsayan branş olan olarak tanımlanan e-spor “Geleceğin spor dalı” olarak gösterilen, Türkiye’de de sporcuların “Espor Federasyonu” tarafından lisanslandırıldığı resmi bir branş.

Gençlerde yaygın olarak görülen dijital bağımlılığa karşı başlatılan e-spor faaliyetleri için Seyhan Belediyesi tarafından SEYTİM bünyesinde kurulan “E-Spor Arenası” Adana ve çevresindeki ilk ve tek kâr amacı gütmeyen ve tam donanımlı e-spor merkezi olma özelliğini taşıyor.  

‘E-Spor Arenası’nda kentteki e-spor bilincinin artmasına yönelik akademik ve uygulamalı eğitim programları yürütülürken, aynı doğrultuda Seyhan Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde de e-spor branşı açıldı.

E-Spor Federasyonu Adana İl Temsilciliği ile işbirliği içerisinde çalışan “E-Spor Arenası” ile bölgedeki lisanslı e-sporcu sayısının artırılması hedefleniyor.

Merkezde ayrıca geleceğin meslekleri arasında yer alan; e-spor koçluğu, e-spor hakemliği ve e-spor yayıncılığı gibi alanlarda da eğitimler verilirken, e-spor alanında ilerlemek isteyen gençlere sağlıklı bir kariyer için psikolog, diyetisyen ve alanında uzman koçlar eşliğinde eğitim programları uygulanıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.