Kozmik Radyo & Haber

SEYHAN BELEDİYESİ ÇOCUKLARIN SAKLI GÜLÜŞLERİNİ ARIYOR

SEYHAN BELEDİYESİ ÇOCUKLARIN SAKLI GÜLÜŞLERİNİ ARIYOR
157 views
20 Ocak 2022 - 10:14

Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi’nin halk sağlığının korunmasına yönelik hizmetleri kapsamında Sağlık İşleri Müdürlüğü gezici ekiplerinin 2021 yılında gerçekleştirdiği ağız ve diş sağlığı tarama çalışmalarında 4 bin 853 çocuğa ulaşıldı. Ağız ve diş sağlığı konusunda çocuklara bilinç kazandırılan tarama çalışmalarında tüm çocuklara diş fırçası armağan edilerek doğru diş fırçalama eğitimi verildi.

5 BİNE YAKIN ÇOCUĞA AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI TARAMASI

Sağlıklı toplum hedefiyle Başkan Akay’ın talimatıyla Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, 2021 yılında Seyhan’ın kent merkezine uzak eski köylerinden başlayarak 43 mahallede, 4 pazar yerinde, 3 Bilgi Evinde ve belediye kreşlerinde 0-14 yaş grubundaki çocuklara yönelik ağız ve diş sağlığı taraması gerçekleştirdi. 4 bin 853 çocuğa ulaşılan tarama çalışmalarında, uzman diş hekimleri hijyen kurallarına azami özen göstererek çocukların ağız ve diş sağlığı muayenesini gerçekleştirdi.

ARMAĞANLARLA ÇOCUKLARIN YÜZÜ GÜLDÜRÜLDÜ

Ağız ve diş sağlığıyla ilgili problem yaşayan çocukların sağlıklarına kavuşması noktasında basit müdahalelerin de yapıldığı tarama çalışmalarında çocuklar ağız ve diş sağlığının korunması konusunda bilinçlendirilirken, tüm çocuklara diş fırçası armağan edilerek, doğru diş fırçalama eğitimi verildi. Seyhan’ın kent merkezine uzak eski köylerinde yaşayan çocuklara Seyhan Dikimevi’nde üretilen kıyafetler de armağan edilerek çocukların yüzü güldürüldü.

KORUYUCU SAĞLIK HİZMETİ

Tarama çalışmasının küçük yaştaki çocukların ağız ve diş sağlığı konusunda başlayan ve başlayabilecek sorunlarını belirleyip gerekli önlemlerin alınmasını sağlamaya yönelik bir koruyucu sağlık hizmeti olduğunu dile getiren Başkan Akay, “Sağlıklı bir toplum için koruyucu sağlık hizmetleri büyük önem taşıyor. Tarama çalışmasıyla çocukların hekimlere yönelik önyargılarından kurtulmasını da sağlayıp, ağız ve diş sağlığı konusunda da bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Gezici ekiplerimizin tarama çalışmaları devam ediyor. Hedefimiz Seyhan’daki tüm çocuklara ulaşıp sağlıklı toplum hedefine katkıda bulunmak” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.