Kozmik Radyo & Haber

ADANA BAROSUNDA 7 AVUKAT TÖRENLE RUHSATNAMELERİNİ ALDILAR

ADANA BAROSUNDA 7 AVUKAT TÖRENLE RUHSATNAMELERİNİ ALDILAR
341 views
07 Ocak 2022 - 10:25

Adana Barosunda stajlarını başarıyla tamamlayan Filiz Ayaz,  Uygar Filiz, Zülal Uğurlu, Buse Naz Kocakaplan, Mümin Muhammed Akın, Hamza Sadık Günaydın ve Faruk Bayrak’a, Avukatlar Salonu’nda düzenlenen törenle ruhsatnameleri takdim edildi.

Törene, Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz, Başkan Yardımcısı Av. Miyesser Ersalan Önenli, Yönetim Kurulu üyeleri Av. Nevzat Elçi, Av. Erkan Çetin, ruhsat alan avukatların aileleri, avukatlar ve davetliler katıldı.

YENİ SALONDA İLK RUHSAT TÖRENİ

Av. Semih Gökayaz, hizmete açılan Avukatlar Salonu’nda bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek, ruhsat alan meslektaşlarını, ailelerini ve büro avukatlarını kutladı. Meslektaşlarının, hukukun üstünlüğüne, yargı bağımsızlığına, adil yargılanma hakkına, hukuk devletine, insan haklarına ve savunma hakkına sonuna kadar sahip çıkacaklarına inancının tam olduğunu ifade etti.

Bugün hizmet vermeye başlayan Avukatlar Salonu’nun meslektaşlarının ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte olması için büyük çaba harcadıklarını belirten Av. Gökayaz, “Bu salonun tahsisinin bizim için ne kadar önemli olduğunu yetkililere anlattık. Salonun baromuza tahsisinden sonra çok emek verdik ve bugün meslektaşlarımıza yakışır bir avukatlar salonuna kavuştuk. Tüm meslektaşlarıma hayırlı olsun” dedi.

Av. Gökayaz, Adana’nın düşman işgalinden kurtuluş coşkusunu yaşadıklarını da belirterek, “Biz de spor oyunlarıyla kurtuluşun 100. yıl coşkusuna ortak oluyoruz. Şehrimize gelen 17 barodan futbol, kadın ve erkek voleybol takımlarına ev sahipliği yapıyoruz. Toplam 40 takımın oyuncuları, meslektaşlarımız şehrinizin güzellikleriyle tanışıyor. Hem mesleğimiz hem de ilimiz için bu etkinliğimiz büyük bir kazançtır.” şeklinde konuştu.

“MESLEĞİMİZİN BAĞIMSIZLIĞINA SONUNA KADAR SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Adliyelerin varlık nedeninin adaleti sağlamak olduğunun altını çizen Av. Gökayaz, “Dün, 6 yıldır haksız yere tutuklu yargılanan meslektaşlarımızın İstanbul’da görülen duruşmasındaydım. Mahkeme heyeti tutuklu sanıklar Av. Selçuk Kozağaçlı ile  Av. Barkın Timtik’in tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı 23 Mart’a erteledi. Devasa adliye binaları yapmakla övünüyoruz ama içinde Adaleti sağlayamıyorsak yeni yapılan Adliye Saraylarının anlamı yoktur. Avukatın savunma özgürlüğü için, adil yargılamaların yapılması, suçluyu suçsuzdan, haklıyı haksızdan ayıran, yargıda keyfiliklerin olmadığı ve savunmanın varlığının içselleştirildiği bir sistem için çalışmaya ve doğru bildiklerimizi söylemeye devam edeceğiz.” dedi.

Konuşmanın ardından ruhsat alan avukatlara cübbeleri, Av. Güllü Demiroğlu, Av. Mustafa Çinkılıç, Av. Metin Akın, Av. Erkan Çetin, Av. Miyesser Ersalan Önenli, Av. Hüseyin Saygılı, Oğuz Seçer, Hülya Ceylan Seçer, Ahmet Alev, Av. Filiz Feyhan Aksoy ve Av. Şehmus Açıkgöz tarafından giydirildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.