Kozmik Radyo & Haber

Bulut’tan 5 Ocak mesajı

Bulut’tan 5 Ocak mesajı
392 views
04 Ocak 2022 - 14:22

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, 5 Ocak Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunu yazılı bir basın açıklamasıyla kutladı.

CHP’li Bulut’un mesajı:

5 Ocak, yalnızca Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşu değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı bir gün olması nedeniyle de Adana için büyük bir gurur ve onur kaynağıdır.

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İskenderun’a çıkartma yapacak olan İngiliz ve Fransızlara ateş açma emrini vermiştir. Adana’dan verilen bu emir Kurtuluş Savaşı’nın ilk emridir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk, bu durumu 15 Mart 1923’te Adana’ya tekrar geldiğinde şu veciz sözleriyle toplum ve tarih önünde kanıtlamıştır: “Bende bu vekayiin ilk hiss-i teşebbüsü bu memlekette, bu güzel Adana’da vücut bulmuştur.”

Adanalılar, Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün önderliğinde verilen kurtuluş ve kuruluş mücadelesine canlarıyla ortak olarak adını tarihe altın harflerle yazdırmıştır.

Ulusal egemenliğin yok sayıldığı, “tek adam rejiminin” hâkim kılındığı bugünlerde Adanalı’ların Cumhuriyet değerlerine bağlılığı, Cumhuriyet değerleriyle hesaplaşmak, demokrasiyi yok etmek isteyenlerle mücadelesi devam etmektedir.

Adana, Atatürk’e, bağımsızlığına ve Cumhuriyet’e nasıl sahip çıktıysa bugünden yarına da bu topraklara, Cumhuriyet değerlerine, Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkacaktır.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin bağımsızlığı için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını kutluyor, tüm Adanalı hemşerilerime saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Bu onur Adana’mızın, bu gurur hepimizin…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.