Kozmik Radyo & Haber

Başkan Mehmet Ay’dan 5 Ocak mesajı

Başkan Mehmet Ay’dan 5 Ocak mesajı
176 views
04 Ocak 2022 - 14:53

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı dolayısıyla yayımladığı mesajda “Adana’mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını coşku ve gururla kutluyoruz” dedi.

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Mehmet Ay’ın mesajı şöyle:

“Aziz milletimiz, 100 yıl önce her türlü imkansızlıklara rağmen, bağımsızlık destanı yazarak, gücünü bütün dünyaya göstermiştir. Varoluş mücadelesinde, azmin ve inancın karşısında hiçbir gücün dayanamayacağını herkese göstermiştir.
Atalarımızın, bu toprakları vatan yaptığı günden bugüne her türlü düşman saldırılarına karşı verdiği kahramanca mücadelelerle bütün dünyaya esaret altında yaşamayacağımızı göstermiştir. Ortaya koydukları kahramanlık ve cesaretle bizlere, sonsuza dek korumakla yükümlü olduğumuz bu cennet vatanımızı emanet etmiştir. Bu yıl Adana’mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını coşku ve gururla kutluyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Adana ziyaretinden sonra ‘Bende bu vekayiin ilk hissi teşebbüsü bu memlekette, bu güzel Adana’da doğmuştur’ diyerek Adanalı’ları sonsuza dek onurlandırmıştır.

‘ADANA’MIZIN GURUR GÜNÜ’
5 Ocak 1922 günü, Adanalı’nın bağımsızlıktan asla vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya kanıtladığı ve Kurtuluş Savaşı destanında üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirdiği gündür. 5 Ocak, Adana’nın gurur günüdür. Adanalı’ların bağımsızlık yolunda verdiği mücadelede ayaklarına vurulmak istenen prangaları söküp attığı gündür.

Bu vesileyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kurtuluş mücadelesinde destan yazarak Türk Milleti’nin gücünü bütün dünyaya gösteren kahramanlarımızı saygıyla, rahmetle ve minnetle anıyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.