Kozmik Radyo & Haber

BİLGİ EVLERİNDE YENİ YILIN GELİŞİ HALAYLARLA KUTLANDI

BİLGİ EVLERİNDE YENİ YILIN GELİŞİ HALAYLARLA KUTLANDI
176 views
29 Aralık 2021 - 11:52

Seyhan Belediyesi, Covid-19 pandemisi ile ekonomik krizin olumsuzluklarının gölgesinde geçen 2021’in biterken, yeni çağdaş, refah, sağlıklı ve aydınlık bir gelecek umuduyla yeni yıl kutlamalarına erken başladı. Başkan Akif Kemal Akay, kent merkezinde gerçekleştirdiği çat kapı ziyaretlerle esnafın ve yurttaşların yeni yılını kutlarken, üreten kadınların yeni yıl temalı ürünlerinin halka buluşturulduğu “Yeni Yıl Pazarı”ndaki konserlere yurttaşlar halaylarla eşlik ederek yeni yıl coşkusunu yaşadılar. Bilgi Evlerinde düzenlenen etkinliklerde de yeni yılın gelişi halaylarla ve kesilen pastalarla kutlandı.

SANAT MEYDANI’NDA YENİ YIL COŞKUSU

2022’ye sayılı günler kala Seyhan Belediyesi, yeni yıl etkinliklerine erken başladı. Yaşar Kemal Kültür Merkezi önündeki Seyhan Sanat Meydanı’nda kurulan “Yeni Yıl Pazarı”nda, Seyhanlı üreten kadınların göz nuru dökerek ürettiği birbirinden güzel hediyelik yeni yıl temalı ürünler halkın beğenisine sunuldu. Mini konserlere halaylarla eşlik eden yurttaşlar yeni yıl coşkusuna ortak oldu.

BAŞKAN AKAY’DAN ESNAF ZİYARETLERİ

Belediye Başkanı Akif Kemal Akay da kent merkezinde faaliyet gösteren esnafları ziyaret etti. Esnafla sohbet edip, onların sorunlarını dinleyen Akay, esnafın ve yurttaşların yeni yılını kutladı. Esnafa hayırlı işler dileyen Başkan Akay,  yurttaşlarla anı fotoğrafı çektirdi.

YENİ YIL BİLGİ EVLERİNDE HALAYLARLA KUTLANDI

Pandemi döneminde bilgiye erişimin önündeki engellerin kaldırılması amacıyla hizmete açılan ve her gün yüzlerce gencin yararlandığı Bilgi Evlerinde de yeni yıl etkinlikleri büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Yeşilyuva Bilgi Evi’nde gerçekleştirilen ve CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve İl Gençlik Kolları Başkanı Mete Çelebi’nin de katıldığı etkinlikte, halaylarla yeni yıl coşkusu doruk noktaya ulaştı.

DAYANIŞMA VURGUSU

2022 için “dayanışma yılı” vurgusu yapan Başkan Akay, “Yeni yılda yaşanan olumsuzlukları hep birlikte, dayanışmayla aşacağız. Dünyaya ve ülkemize barış, kardeşlik, huzur, mutluluk ve refah getirmeyi dileğiyle halkımızın yeni yılını kutluyorum” dedi.

Etkinlikte Başkan Akay ve gençler yeni umutlarla yeni yıl pastasını kesti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.