Kozmik Radyo & Haber

Orhan Sümer: Adana’yı komple satılığa çıkardılar. Yine Yetmedi.

Orhan Sümer: Adana’yı komple satılığa çıkardılar. Yine Yetmedi.
205 views
14 Aralık 2021 - 13:53

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, “Adana’da Devlet Demiryolları’na ait vagon ve lokomotif atölyelerinin Mersin Yenice’de kurulan Lojistik Merkezi’ne taşınması kararını eleştirdi ve konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

Orhan Sümer, “Adana’yı komple satılığa çıkardılar. Yine Yetmedi” Dedi.

SARAY İKTİDARI ADANA’YA RANT MAFYASI GÖZÜYLE BAKIYOR

Orhan Sümer, Saray İktidarı, Adana’da Cumhuriyet tarihinden bu güne değerli ne varsa hepsini sattı. Adana’da nerede değerli bir kamu arazisi varsa Saray iktidarı hemen orayla ilgili özelleştirme veya satış kararı alıyor. Tekel Binaları, TRT Binası, Sümerbank Arazisi, Karayolları Binası, Tarım Arazileri, Maliye Bakanlığı Tesisleri hep bu anlayışla satıldı. Çukobirlik arazilerinin büyük bölümü özelleştirildi. Bir kısmı satıldı, AVM yapıldı. Şimdi Adana’da Devlet Demiryolları’na ait vagon ve lokomotif atölyeleri Mersin Yenice’de kurulan Lojistik Merkezi’ne taşınıyor. Gerekçesi nedir? Bilen yok.  Rant mafyası nasıl değerli bir arazi gördü mü üzerine çöker, iktidar da Adana için aynı tutumu sergiliyor.” Dedi.

İKTİDAR ADANA’NIN DEĞERLERİNİ YOK ETMEYE AND İÇMİŞ

Orhan Sümer, “Her fırsatta meclis kürsüsünden uyarıyoruz. Basın toplantılarında dikkat çekmeye çalışıyoruz ne yazık ki karşılık bulmuyor. Adana 30 Büyükşehir içerisinde en az yatırım alan il konumunda. Gençlerimiz artık şehirlerden kaçmaya başladı. Biz iktidar Adana’ya yatırımları arttırmalı, Adana tekrar üretim kapısı olmalı dedikçe şehrimizin en güzel alanlarında bulunan kamu taşınmazları yok ediliyor. İşin daha acı yanı ise buradan elde edilen gelirlerle Adana’ya tek bir çivi çakılmış değil. Yazıktır, günahtır. Miras yedi anlayışın bu kadar göz göre göre yapılması kabul edilemez. Saray iktidarı sanki Adana’nın tüm değerlerini satıp yok etmeye and içmiş.” Dedi.

ADANA’NIN TARİHİ DOKUSU YOK EDİLİYOR

Orhan Sümer, “İktidarın Adana’ya olan tutumunu anlamak mümkün değil. Adana’mız düşman işgali yönetiminde olan bir şehir muamelesi görüyor. Bu şehrin bir tarihi dokusu, binaları, değer katan sembolleri vardı. Sata sata bitiremediler. Yine de doymuyorlar. Devlet Demiryolları atölyelerinin taşınmasındaki amaç, en değerli arazilerin yandaşlara peş keş çekilmesinden başka ne olabilir.  İşin rantı ve talanı bir yana şehrimizin tarihi dokusu ve yapısı da ne yazık ki betona gömülüyor.” Dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.