Kozmik Radyo & Haber

Atatürk Baskılı Tişörtler Rektör Prof. Dr. Tuncel Tarafından Öğrencilere Hediye Edildi

Atatürk Baskılı Tişörtler Rektör Prof. Dr. Tuncel Tarafından Öğrencilere Hediye Edildi
180 views
01 Aralık 2021 - 10:51

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) AOSB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin tekstil dersinde ürettikleri ürünler, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel tarafındandezavantajlı çocukların yoğun olarak bulunduğu okullara hediye edildi.

YÖK eğitim desteği kapsamında Tekstil Teknolojileri Programı öğrencilerinin mesleki becerilerini arttırmak için alınan baskı makinası ile Öğr. Gör. Dr. Mutlu Kurban tarafından  “Baskı Teknolojisi” dersi verilerek Atatürk baskılı tişörtler üretildi.

Dersin çıktısı olan Atatürk baskılı tişörtler sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde farkındalık oluşturmak üzere bölge içerisinde yer alan Şehit Mustafa Sarı İlkokulu öğrencilerine Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel ile AOSB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Nigar Yarpuz Bozdoğan tarafından hediye edildi.

Müdür Kara, Rektör Prof. Dr. Tuncel’e Atatürk’ün Okul Gezileri Kitabını Hediye Etti

Okul Müdürü Ahmet Kara ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Ülkemizin ve bölgemizin en köklü üniversitelerinden biri olan Çukurova Üniversitesini ve onun başarılı Rektörü sayın Prof. Dr. Meryem Tuncel’i yanımızda görmek bizi mutlu etmiştir. Üniversite ve okul işbirliğinin her alanda artması eğitim öğretim kalitemizi artırmada bizlere ışık olacaktır. Bu anlamda Rektörümüze ve bu ziyaretlerde öğrencilerimizi de unutmayan ÇÜ Adana Organize Sanayi Bölgesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü sayın Prof. Dr. Nigar Yarpuz Bozdoğan’a da teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

Öğrencilerle sohbet eden Prof. Dr. Tuncel onlarla birlikte mini şiirler okudu. Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel sohbetin ardından öğrencilerle bol bol anı fotoğrafı çektirdi.

Ziyaret anısına Okul Müdürü Kara tarafından, Prof. Dr. Tuncel’e, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan “Atatürk’ün Okul Gezileri” isimli kitap hediye edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.