Kozmik Radyo & Haber

KADINLAR VARLAR VE HEP VAR OLACAKLAR!

KADINLAR VARLAR VE HEP VAR OLACAKLAR!
195 views
30 Kasım 2021 - 10:44

Seyhan Belediyesi’nin “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü” kapsamında bir haftaya yayılan etkinlik dizisinde “Şiddeti Sevgi ile Temizleyelim” temasıyla gerçekleştirilen programda Seyhanlı kadınlar dayanışma örneği sergiledi. Gerçekleştirilen aktivitelerle şiddetin sevgi, saygı ve hoşgörüyle yenileceğine vurgu yapılan etkinlikte Başkan Akif Kemal Akay şiddetsiz dünya özlemini “Şiddetsiz bir dünyayı hep birlikte kuracağız” diyerek ifade etti.

KADINLAR ŞİDDETE KARŞI SUSMAYACAK

Seyhan Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün organize ettiği ve Kurtuluş Mahallesi Muhtarlığı önünde gerçekleştirilen etkinlikte Rüya ve Özgür’ün müzik dinletisine eşlik eden kadınlar, şiddete karşı susmamak adına hep birlikte şarkılar söylediler.

ŞİDDETE “DUR” DEMEK İÇİN EL İZLERİNİ BIRAKTILAR

Şiddete “dur” demek için düzenlenen “el izi” atölyesinde Başkan Akay da el izini hazırlanan panoya bırakarak, kadına yönelik her türlü şiddetin son bulması çağrısına destek verdi.

“ŞİDDETSİZ BİR DÜNYA KURACAĞIZ”

Kadına yönelik şiddetle ilgili düşüncelerin kaleme alındığı yazı atölyesinde ise kadınlar şiddete karşı düşüncelerini not kağıtlarına yazıp, duygularını dile getirdiler. Başkan Akay da şiddetsiz bir dünya özlemini “Şiddetsiz bir dünya kuracağız” notuyla kadınların notları arasına iliştirdi.

ÜRETEN KADIN GÜÇLÜ KADIN

Kadına dair çanak çömlek atölyesinin değ gerçekleştirildiği etkinlikte Seyhan Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin öncülüğünde kadın kooperatiflerinin katılımıyla “Üreten Kadınlarla El Ele” sergisi de yurttaşlarla buluştu.

“KADINLAR VARLAR VE HEP VAR OLACAKLAR”

Kadınların ürettiği ürünleri inceleyip üreten kadınlarla sohbet de eden Başkan Akay, kadına yönelik şiddetin en büyük toplumsal sorunlardan biri olduğunu vurguladı. Şiddetin kabul edilemez olduğunu kaydeden Başkan Akay, “Kadına yönelik şiddete karşı aile içinde ve toplumda, sevgi ve huzur dolu bir ortamın yaratılmasında hepimize önemli sorumluluklar düşüyor. Kadınsız bir toplumsal yaşam olamaz. Kadınlar varlar, hep vardılar ve hep olacaklar. Şiddetsiz, mutlu, barış içinde bir dünya mümkün. Şiddetsiz bir dünyayı hep birlikte kuracağız” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.