Kozmik Radyo & Haber

SEYHAN’DA İNTERNETSİZ MAHALLE KALMADI

SEYHAN’DA İNTERNETSİZ MAHALLE KALMADI
177 views
29 Kasım 2021 - 10:25

Seyhan Belediyesi, ilçede internet altyapısı olmayan, merkeze uzak eski köy-yeni mahallelerin tamamına ücretsiz ve kotasız internet hizmeti sağlayarak yurttaşların bilgiye erişiminin önündeki engelleri kaldırdı. Bilginin günümüzde en önemli güç olduğunun altını çizen Başkan Akif Kemal Akay,  “Geleceğimiz olan gençlerimizin bilgiye erişiminin önündeki engelleri kaldırarak onların geleceğe en iyi şekilde hazırlanmalarına katkıda bulunmaktan mutluyuz” dedi.

ALTYAPISI BULUNMAYAN 28 MAHALLEYE ÜCRETSİZ İNTERNET HİZMETİ

Başkan Akif Kemal Akay’ın talimatıyla, Covid-19 pandemisi döneminde uzaktan eğitim olanağından yoksun öğrencilere  “Bilgi Evleri” ve “Gezici Bilgi Evi Otobüsü” ile destek olan Seyhan Belediyesi, internet altyapısı bulunmayan 28 kırsal mahallede yaşayan gençlerin, çağın gerekliliği olan bilgiye erişimini kolaylaştırmak amacıyla uydu üzerinden internet erişim hizmetini hayata geçirdi.

UYDU ÜZERİNDEN 20 MBPS HIZLA BİLGİYE ERİŞİM OLANAĞI

Büyükçıldırım, Büyük Dikili, Camuzcu, Çaputçu, Dervişli (Karayusuflu), Dikili, Gökçeler, Gölbaşı, Karakuyu, K.Dörtağaç, Karayusuflu, Kavaklı, Kayışlı, Koyuncu, Köylüoğlu, Kuyumcular, Küçükçıldırım, Koza, Mekan, Mürseloğlu, Salmanbeyli, Sarıhuğlar, Serinevler, Sögütlü, Yalmanlı, Yenidam, Yolgeçen, Zeytinli mahallelerine götürülen hizmetle bilgiye erişim ihtiyacı olan yurttaşlar, uydu üzerinden 20 Mbps hıza kadar, kablosuz bağlantı yoluyla kotasız internete ücretsiz olarak erişebiliyor.

BİLGİYE ERİŞİM BİLGİ ÇAĞININ GEREKLİLİĞİ

Pandemi döneminde uzaktan eğitime geçilmesinin ardından taziye evlerinin bir bölümünü Bilgi Evlerine dönüştürerek, uzaktan eğitim olanakları bulunmayan gençlerin önünü açan Başkan Akay, bilgi çağında en önemli ihtiyaçlardan birinin bilgiye erişim olduğunu kaydetti.

HEDEF GENÇLERİN GELECEĞE EN İYİ ŞEKİLDE HAZIRLANMALARINA KATKIDA BULUNMAK

Büyükşehir Yasasının yürürlüğe girmesinin ardından mahalleye dönüşen Seyhan’ın merkeze uzak 28 eski köyünde internet altyapısının bulunmadığını aktaran Başkan Akay, “Bu mahallelerimizde yaşayan yurttaşlarımızın hem bilgiye erişimini hem de fırsat eşitliğini sağlayabilmek için uydu üzerinden internet hizmetini yurttaşlarımıza sunduk.  Bu mahallelerde yaşayan yurttaşlarımız internet hizmetini sağlayan uydu anteninin kurulu olduğu noktanın çevresinde, akıllı telefonlarından, tabletlerinden ve bilgisayarlarından kablosuz olarak 20 Mbps hıza kadar internete ücretsiz ve kotasız olarak bağlanabilecek. Hedefimiz gençlerimizin geleceğe en iyi şekilde hazırlanmalarına, donanımlı, birikimli bireyler haline gelmelerine yardımcı olabilmek. Birazcık da olsa katkıda bulunabildiysek ne mutlu bize” diye konuştu. 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.