Kozmik Radyo & Haber

“KYK BORÇLARINDAKİ FAİZİ SIFIRLA DA GÖRELİM!”

“KYK BORÇLARINDAKİ FAİZİ SIFIRLA DA GÖRELİM!”
205 views
19 Kasım 2021 - 11:01

CHP Adana İl Gençlik Kolları Başkanı Mete Çelebi, Merkez Bankasının faiz kararına ilişkin konuştu.
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın faiz çıkışı ve akabinde Merkez Bankasının faizi düşürmesiyle dolar bir kez daha yükselişe geçerek 11’i aştı ve rekor tazeledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise yaşanan gelişmelerin ardından twitterda “Artık DUR Erdoğan” diyerek kampanya başlattı. 
CHP Adana İl Gençlik Kolları Başkanı Mete Çelebi de Twitter’da hashtag çalışmasına katılıp, Erdoğan’ın sözlerini ve Merkez Bankasının faiz kararını değerlendirerek şunları söyledi:
“ERDOĞAN ETRAFINDAKİ ZENGİNLERİ DAHA DA ZENGİN YAPIYOR”
“Sayın Erdoğan ağzını her açtığında ülkeyi felakete sürüklüyor. Sözüm ona faizin haram olduğunu söylerken, tepeden tırnağa her şeyden faiz almayı da eksik etmiyor. Erdoğan’ın yaptığı tek şey çevresindeki zenginleri daha da zengin yapmaktır ve atılan her adım planlıdır. Erdoğan’ın ne bu milleti ne bu milletin gençlerini düşündüğü yoktur. Eğer bir faiz indirmeden bahsedecekse Sayın Erdoğan, buyursun milyonlarca gencin KYK borcunun üzerindeki faizleri sıfırlasın!”
CHP’li Çelebi son olarak “Ülkeyi aile şirketi gibi gören Erdoğan’a “Artık dur Erdoğan” demenin zamanı geldi ve geçti. Bir an önce erken seçime gidilmeli ve bu eziyet sona ermelidir.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.