Kozmik Radyo & Haber

POZANTI BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI

POZANTI BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI
169 views
17 Kasım 2021 - 10:09

Yaz aylarında nüfusu, yerli halkın 20 katına çıkan Akçatekir ve Bürücek Yaylası’ndaki sokak hayvanlarına Pozantı Belediyesi zabıta ekipleri besleme yaptı.

Eylül ayıyla birlikte yayla sezonunu bitiren Adana ve Mersin’e geri dönen yaylacılar, pandemi salgını sebebiyle geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da biraz daha fazla yaylada kalmayı tercih ettiler.
Kasım ayının girmesiyle birlikte bastıran soğuklar, yaylacıların bulundukları illere gitmesine sebep oldu. Bu sebeple de özellikle Bürücek Yaylası adeta hayalet şehre döndü.

Yaylacıların evlerine dönmeleriyle birlikte yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına Pozantı Belediyesi el uzattı. Zabıta ekipleri sokak hayvanlarına özel kuru mama ile Bürücek ve Akçetekir’in belirli bölgelerinde besleme yaptı.

Sokak hayvanlarının durumuna üzüldüğünü ifade eden Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, “Zabıta ekiplerimiz her hafta belirlemiş oldukları günlerde özellikle Akçatekir ve Bürücek Yaylası’nda aşırı fazla olan sokak hayvanlarına, kimi zaman kuru mama, kimi zaman da Pozantı’daki lokantalardan temin ettiğimiz tavuk ve et kırıntılarıyla besleme yapıyorlar. Bazı hayvanseverler de özellikle hafta sonu gelip besleme yapıyorlar. Biz de zabıta ekiplerimizle özellikle hafta içi günlerinde besleme yapıyoruz ki hayvanlar aç kalmasın. Sonbahar geldi, ilerleyen günlerde Kış aylarına giriş yapacağız. Bu sebeple de besleme günlerimiz artarak devam edecek” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.