Kozmik Radyo & Haber

Seyhanlı satrançcılar Türkiye 3.sü oldu

Seyhanlı satrançcılar Türkiye 3.sü oldu
172 views
16 Kasım 2021 - 11:26

Spora ciddi yatırımlar yapan Seyhan Belediyesi bunun karşılığını almaya devam ediyor. 11-15 Kasım tarihleri arasında Mersin’de Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Satranç Federasyonu organizatörlüğünde gerçekleşen Türkiye Küçükler Yıldızlar Takım Satranç Şampiyonası’nda ilimizi temsil eden Seyhan Belediyespor Kulübü Satranç takımı U-18 kategorisinde Türkiye 3.sü oldu.

AKAY, “ SATRANÇ SPORUNUN YARARI ÇOK”

Satranç Sporunun kazanmayı ve kaybetmeyi öğretmek, odaklanmak, yaratıcılığı geliştirmek,özgüveni arttırmak, problem çözme yeteneklerini geliştirmek gibi önemli yararlarının bulunduğunu belirten Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “ Seyhan Belediyesi olarak çok önem verdiğimiz spor branşlarından bir taneside de satranç. Bünyemiz içerisinde faaliyetlerini sürdüren Seyhan Belediyespor Kulübümüz U-18 takımının Türkiye şampiyonası’nda 3.lük elde etmesi bizleri mutlu etmiştir. Hocamızı ve sporcularımızı kutluyorum” dedi.

GÜNDOĞDU’DAN, BAŞKAN AKAY’A DESTEK TEŞEKKÜRÜ

Seyhan Belediyespor Kulübü Satranç Takımı Antrenörü Demir Gündoğdu  ise, “ Takım olarak şampiyonaya çok iyi hazırlanıp Adanamızı ve kulübümüzü en iyi şekilde temsil etmeyi hedefledik. Başarılı bir performans sergileyerek 16 takımın yer aldığı U-18 kategorisinde Türkiye 3.sü olmanın gururunu yaşıyoruz. Bizlerden desteğini esirgemeyen Seyhan Belediye Başkanımız ve Kulübümüz Onursal Başkanı Akif Kemal Akay başta olmak üzere yönetim kadromuza sporcularım adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.