Kozmik Radyo & Haber

Çukurova’dan besicilere destek

Çukurova’dan besicilere destek
169 views
16 Kasım 2021 - 11:30

Çukurova Belediyesi ile New Hope Yem Fabrikası arasında besicilere destek olmak amacıyla yeni işbirliğine gidiliyor. New Hope firması bundan böyle Çukurova Belediyesi referansı ile yem alan besicilere her 20 torbada 1 torba yem hediye edecek. Firma daha önce yapılan işbirliği sonucu Çukurova’nın köylerine yem bağışında bulunmuştu.

Çukurova Belediyesi artan girdi maliyetleri nedeniyle zor dönemden geçen hayvancılıkla uğraşan çiftçilere destek oluyor. New Hope Yem Firması Çukurova Belediyesi referansı ile yem alan üreticilere her 20 torbada 1 torba yem hediye edecek.

Adana Organize Sanayi Bölgesinde kurulu Çin Halk Cumhuriyeti firması New Hope Yem Fabrikası Genel Müdürü AlexMa, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i ziyaret etti. Daha önce istihdam ve üreticilere yem bağışı yapılması gibi konularda işbirliği yapan iki kurum arasında yeni işbirliği konuları konuşuldu.

GENEL MÜDÜRE TEŞEKKÜR

Başkan Soner Çetin, Çukurova Belediyesi İstihdam Birimi aracılığıyla New Hope Firmasında vatandaşlara istihdam sağlandığını belirterek AlexMa’ya teşekkür etti. Firmanın ayrıca Çukurova’nın mahalle statüsüne geçen köylerinde hayvancılıkla uğraşan üreticilere de yem bağışında bulunduğunu anımsatan Başkan Soner Çetin, “Bu işbirliğinden çok memnunuz. Verdiğiniz destek ve işbirliği çabalarınız için sizlere teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Soner Çetin, yeni işbirliği önerilerine de açık olduğunu belirtti.

New Hope Yem Fabrikası Genel Müdürü AlexMa da Çukurova Belediyesi ile oldukça yararlı bir işbirliği içinde olduklarını ifade ederek, birlikte çalışmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İŞBİRLİĞİNDEN MENNUNUZ

Dolardaki yükselişten dolayı üretim maliyetlerinin oldukça arttığını kaydeden AlexMa, üreticiye destek olmak istediklerini söyledi. Bu nedenle kendilerinden yem alan üreticilere indirim yapmak kararı aldıklarını belirten AlexMa, “Bizden yem alan üreticiler Çukurova Belediyesini referans gösterdiklerinde aldıkları her 20 torba yem için 1 torba yemi hediye edeceğiz. Bizim de üreticiye böyle bir katkı sağlamak gibi bir niyetimiz var. Sizinle işbirliğimiz kapsamında böyle bir kampanya başlatıyoruz. Ayrıca Çukurova ilçesinde hayvancılıkla uğraşan üreticilere bilgilendirme çalışmaları yapmak istiyoruz. Bu konuda desteğinize ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.

New Hope Yem Fabrikası Genel Müdürü AlexMa’nın Başkan Soner Çetin’i ziyaretine fabrikanın İnsan Kaynakları Yetkilisi Kayhan Doğan da katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.