Kozmik Radyo & Haber

Sonbaharın Tadı Belemedik Tabiat Parkında Çıkıyor

Sonbaharın Tadı Belemedik Tabiat Parkında Çıkıyor
170 views
15 Kasım 2021 - 15:32

Türkiye’de doğasever ve fotoğrafçıların akın ettiği yerlerin başında gelen, Adana’nın Pozantı ilçesinin en gözde yeri Belemedik Tabiat Parkı, sonbaharın gelmesiyle birlikte sarı, kırmızı ve kahve tonlarına büründü.

Zengin doğa manzarası, tren yolu, tünelleri ve dağların arasından süzülüp giden Çakıt Çayı ile taş ve ahşaptan yapılmış yayla evleriyle ününe ün katan Belemedik Tabiat Parkı, sarı rengin bütün tonları, yeşil, kırmızı, toprak ve turuncu renkleri ile ziyaretçilerinin ilgisini çekiyor.

FOTOĞRAF ÇEKMEK İÇİN BİRBİRLERİYLE YARIŞIYORLAR

Belemedik Tabiat Parkı, adeta bir renk cümbüşü sunarken, dökülen yaprakların oluşturduğu tablo gibi manzaraları gören ziyaretçiler fotoğraf çektirmek için adeta birbirleriyle yarışıyorlar. Başta Adana olmak üzere Hatay, Mersin, Kahramanmaraş, Gaziantep, Osmaniye ve Niğde gibi çevre illerden kalabalık grupların gezmeye, fotoğraf çekmeye, mangal yapıp stres atmaya geldiği Belemedik, özellikle Kasım ayında yüzbinlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Çeşitli sosyal grupların yanı sıra, doğaseverler, fotoğraf tutkunları, düğün fotoğrafçıları da her sene olduğu gibi bu sene de Belemedik’e yoğun ilgi gösteriyor.

KONAKLAMA AVANTAJI

Belemedik Tabiat Parkı’na gelen ziyaretçiler, Pozantı Belediyesi’nin sunduğu hizmetlerle, eşsiz sonbahar renkleri arasında konaklama şansı da yakalıyor. Belediye tarafından tabiat parkı içerisinde inşa edilen 3 adet ahşap bungalov evlerin yanı sıra doğa içerisinde yer alan 13 odalı butik otel, ziyaretçi akınına uğruyor.

BUNGALOV EVLERE TALEP OLDUKÇA YOĞUN

Temmuz ayında hizmete giren ahşap bungalov evlere talebin oldukça yoğun olduğuna dikkat çeken Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, “Kurban Bayramı arifesinde hizmete açtığımız evlerimize vatandaşlardan yoğun talep var. Özellikle Kasım ayının gelmesiyle birlikte sonbaharı iliklerine kadar yaşamak isteyen misafirlerimiz rezervasyonlarını aylar öncesinden yaptırarak bu güzel ortamın tadını çıkarmak için bence çok şanslı durumdalar. Personellerimden edindiğim bilgiye göre şuan itibariyle Şubat ayına kadar hafta sonu günlerimiz tamamıyla rezerve olmuş durumda olup hafta içi günlerin çoğuna da rezervasyon yapılmış. Belemedik’in sonbaharında sararmış yapraklar arasında huzur bulmak isteyenlere tavsiyem ellerini çabuk tutup rezervasyon alsınlar. Bungalov Evlerimizde konaklayamayanlar için de yine belediyemiz tarafından yönetilen 13 odalı, saunası ve Türk Hamamı bulunan Belemedik Butik Otelimizde de hizmet vermeye devam ediyoruz.” dedi.

HER YIL TUR DÜZENLİYORUZ

Belemedik’e düzenlediği turlarla ilgili düşüncelerini dile getiren Niğde Doğa Fotoğrafçıları ve Doğa Sporları Derneği Başkanı Ümit Alpat, “Niğde’mize 90 kilometre uzaklıkta olan Belemedik Tabiat Parkını dernek üyeleri olarak çok seviyoruz. Özellikle her yıl Kasım ayının ilk haftasında ya da ortasında mutlaka buraya tur düzenliyoruz. Bugün 50 kişiyle geldik haftaya bir başka 50 kişilik grupla daha geleceğiz. Dernek üyelerimiz zaman zaman Taşdurmaz vadisine yürüyüş yaparken isteyenler fotoğraf çektiriyor, sonbahar renkleri arasında huzur buluyor.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.