Kozmik Radyo & Haber

DESTEK SEYHAN’DAN BAŞARI GENÇ SANATÇIDAN

DESTEK SEYHAN’DAN BAŞARI GENÇ SANATÇIDAN
175 views
15 Kasım 2021 - 9:44

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca düzenlenen Gençler Arası Kültür ve Sanat Yarışmasında Türkiye birincisi olan Seyhan Belediyesi Kültür Müdürlüğü Müzik birimi kursiyeri İbrahim Can Temur, Başkan Akif Kemal Akay’ı makamında ziyaret etti.

TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

Gençlerin sosyal ve kişisel gelişimlerine katkı sunmak, gençlerin sanatsal yeteneklerini sergileyebilmelerine olanak sağlamak ve yetenekli gençleri ödüllendirmek amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Gençler Arası Ses Yarışması finali geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Neşet Ertaş’ın “Yine Haber Gelmiş Dostun Elinden” adlı eserini seslendiren Seyhan Belediyesi Belediyesi Kültür Müdürlüğü Müzik Birimi kursiyeri İbrahim Can Temur Türkiye birincisi oldu.

SESİYLE YARIŞMAYA DAMGA VURDU

Sesi ve sahne performansıyla yarışmaya damga vuran Temur, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ı makamında ziyaret etti.

BAŞKAN AKAY’A DESTEKLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR ETTİ

Başkan Akay’a ve Seyhan Belediyesi’ne verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden genç sanatçı, ziyarette bağlamasıyla “Doğar Yaz Ayları, Çiçekler Açar” adlı eseri de seslendirdi.

GENÇLERİMİZİ HER ZAMAN DESTEKLEYECEĞİZ

Gençlerin Türkiye’nin geleceği olduğunu yineleyen Başkan Akay, seslendirdiği eserlerle İbrahim Can Temur’un gönüllere dokunduğunu, mütevazı kişiliğiyle de diğer gençlere örnek olduğunu belirtti.  Akay, “Büyük Önder Atatürk’ün ‘Sanattan mahrum kalmış bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir’ sözünden hareketle, Seyhan Belediyesi olarak sanatın ve sanatçının da her zaman yanındayız. Seyhan Belediyesi olarak sevgili İbrahim Can Temur gibi tüm genç yeteneklerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Sevgili İbrahim gibi üreten, ülkemizin çağdaş medeniyet hedefine katkıda bulunan tüm gençlerimizle gurur duyuyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.