Kozmik Radyo & Haber

ADANA BAROSUNDA RUHSAT HEYECANI VE MUTLULUĞU YAŞANDI

ADANA BAROSUNDA RUHSAT HEYECANI VE MUTLULUĞU YAŞANDI
162 views
11 Kasım 2021 - 10:59

Adana Barosunda stajlarını başarıyla tamamlayan 11 avukat, Adana Adliyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle ruhsatlarını aldı. Törene Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz, Sayman Av. V. Mert Kuşdemir, Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Nevzat Elçi ve Av. Gül Yalçın Aslan ile genç avukatların aileleri, yanlarında staj yaptıkları avukatlar ve konuklar katıldı.

BAŞARILI OLACAĞINIZA İNANCIM TAM

Ruhsat töreninde konuşan Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz, mesleğe adım atan avukatların başarılı olacaklarına inancının tam olduğunu söyledi.  Av. Gökayaz, sözlerini şöyle tamamladı: “Bildiğiniz üzere her yıl 500-550 arkadaşımız aramıza katılıyor. Mesleğe yeni başlayan arkadaşlarımız için Uyum Bürosunu hizmete açtık. 0-5 kıdeme sahip meslektaşlarımız bizlerle iletişime geçerse uyum büromuz hakkında gerekli bilgileri alabilirler. Adana Barosu olarak genç meslektaşlarımızın her zaman yanındayız ve yanlarında olmaya devam edeceğiz. Ne kadar el ele omuz omuza olursak, bu mesleği o kadar kolaylaştırmış ve yapılabilir hale getirmiş oluruz. Biz meslektaşlarımızla dayanışmaya devam edeceğiz. Bugün aramıza katılan meslektaşlarımıza hoş geldiniz diyor ve başarılı bir meslek hayatı diliyorum.”

Başkan Av. Gökayaz’ın konuşmasının ardından yemin ederek cübbelerini giyip ruhsatnamelerini alan avukatlar şu isimlerden oluştu: Ezgi Ünal, Rukiye İmir, Doğukan Erbek, Mahmut Can Mortepe, Emine Erdoğan,  Eren Gültekin, Emir Mustafa Sönmez, Ayşe Tüzener, Gül Fadıma Kara, Hatice Kübra Gökdeniz ve Mehmet Batuhan Soydinç. Genç avukatlara cübbelerini Av. Vecih Yamanyılmaz, Av. M. Nesim Acar, Av. Mete Özen, Av. Mehmet Üsgüloğlu, Av. Bülent Gencer, Av. Bekir Bedir, Av. İbrahim Özerli, Av. Türkü Bucak, Av. Gökhan Sizgen ve Av. Hüseyin Yücetaş giydirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.