Kozmik Radyo & Haber

Çukurova’da Ata’ya saygı

Çukurova’da Ata’ya saygı
360 views
10 Kasım 2021 - 11:00

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk, aramızdan ayrılışının 83’üncü yılında Çukurova’da da anıldı. Başkan Soner Çetin’in de katıldığı Çukurova Belediye bahçesinde yapılan anma etkinliğinde Gülen Yüzler Semt Kreşleri öğrencileri daha küçük yaşlarda kalplerinde Atatürk sevgisi taşıdıklarını ortaya koydular.

Ulusal Kurtuluş Savaşımızın lideri, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 83’üncü yılında tüm yurtta olduğu gibi Çukurova’da da saygı, minnet ve özlemle anıldı.

Çukurova Belediye bahçesinde düzenlenen törene Başkan Soner Çetin, belediye personeli, Gülen Yüzler Semt Kreşleri öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

Saatler 09:05’i gösterdiğinde sirenler çalındı ve Büyük Atatürk için saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşuna çevreden geçen vatandaşlar ve trafikteki araçlar da katıldı. Ardından hep birlikte İstiklal Marşı söylendi.

Anma etkinliğinde Çukurova Belediyesi Kurtuluş Gülen Yüzler Semt Kreşi Yıldızlar Sınıfı Atatürk şiiri okudu ve Sarı Zeybek gösterisi yaptı. Beğeniyle izlenen gösterinin ardından Huzurevleri Gülen Yüzler Semt Kreşi Minik Kalpler Sınıfı Nasıl Söylerim Öldüğünü ve Atam Atam şarkılarını seslendirdi.

Kurtuluş Semt Kreşi Gülen Yüzler Sınıfının Atam şiirini okumasının ardından etkinlik Huzurevleri Semt Kreşi Bal Böceği Sınıfının Atatürk Çocukları şarkısı ile devam etti.

Çukurova Belediyesi’ndeki Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında Orhan Kemal Kültür Merkezi Fuayesinde Başkan Soner Çetin tarafından sergi açılışı yapıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.