Kozmik Radyo & Haber

“Yaktığı ışık yolumuzu aydınlatıyor”

“Yaktığı ışık yolumuzu aydınlatıyor”
192 views
09 Kasım 2021 - 11:00

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Büyük Önder Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin sonsuza dek yaşayacağını, hayata geçirdiği devrimlere bu ulusun her zaman sahip çıkacağını belirterek, “Yaktığı ışık yolumuzu aydınlatıyor” ifadesini kullandı.

Cumhuriyetimiz kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83’üncü yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınlayan Başkan Soner Çetin, “Atatürk; savaş meydanlarında büyük zaferler kazanmış, kurduğu cumhuriyetle egemenliği gerçek sahibi millete teslim etmiş, dünya tarihine geçecek devrimlere imza atmış büyük bir liderdir. Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş ülkeler düzeyine çıkarmayı hedefleyen ve halkına bu yönde yol gösteren Mustafa Kemal Atatürk’ü bugün daha büyük özlem ve minnetle anarken, O’nun değerini daha iyi anladığımız günlerden geçiyoruz” dedi.

Başkan Soner Çetin, Atatürk’ün müthiş bir askeri deha olmasının yanı sıra olağanüstü özellikleri olan bir devlet adamı olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“O, başardıklarıyla bir milletin kaderini değiştirmiştir. Tam bağımsızlıkçı ve özgürlükçü tavrı bizlere her zaman yol gösterecektir. O’nun yaktığı özgürlük ateşi daima yolumuzu aydınlatacak, gösterdiği çağdaş uygarlık yolunda sonsuza dek yürümeyi sürdüreceğiz. 10 Kasım bizim için bir matem günü değildir. Büyük Önder, ‘Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti sonsuza dek yaşayacaktır’ demiştir. Bize düşen O’nun en büyük eseri olan cumhuriyeti sonsuza dek yaşatmak ve devrimlerine sahip çıkmaktır.”

Büyük Önder’in işaret ettiği hedeften asla sapmadan, dünya milletleri arasındaki saygın yerimizi korumamız gerektiğini söyleyen Başkan Soner Çetin, “Bu duygularla Büyük Önder Atatürk’ün manevi huzuru önünde saygıyla eğiliyor, aramızdan ayrılışının 83’inci yılında O’nu özlemle ve şükranla anıyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.