Kozmik Radyo & Haber

CUMHURİYET İÇİN PEDAL ÇEVİRDİLER

CUMHURİYET İÇİN PEDAL ÇEVİRDİLER
161 views
08 Kasım 2021 - 10:19

Adana’nın Ceyhan ilçesinde belediye tarafından ilki düzenlenen ‘Cumhuriyet İçin Pedal Çevir’ bisiklet turu büyük ilgi gördü. Karnaval havasında gerçekleşen etkinliğe Adana, Osmaniye, Hatay, Dörtyol, Erzin ve Kadirli’den bisiklet grupları katıldı.

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, Cumhuriyetimizin 98. yıldönümü etkinlikleri kapsamında ilçede sosyal, kültürel aktiviteleri arttırmak ve spora teşvik amacıyla düzenlediği bisiklet turu Çukurova’da büyük ilgi uyandırdı. Birçok bölgeden katılan bisiklet grupları ile Ceyhanlılar bisiklet sürerek karnaval havasında bir gün yaşadı. Ceyhan Kaymakamlığı önü Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan tur, Atatürk Kent Meydanı’nda son buldu. Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, kura çekimi yaparak katılımcılardan 5 kişiye bisiklet hediye etti.

“ADANA’YA YAKIŞIR BİR COŞKU”

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, “Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında bisikletlerimizi alıp güzel Ceyhan’ımızı gezdik. Spor ve halk birleşmesini sağlayarak, sporun her yerde yapılabileceğini, Ceyhan Belediyesi olarak bunu sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapabileceğimizi gösterdik. Adana’ya Ceyhan’a yakışır bir coşku ve halkımıza moral veren bir etkinlik oldu. Çevre il ve ilçelerden etkinliğimize katılan dostlarımıza ve bisikletlerini alıp Cumhuriyetimiz için sokaklara koşan halkımıza  canı gönülden teşekkür ediyorum. Ayağınıza ve pedalınıza sağlık” dedi.

“GEL KATIL BİZE, ETKİNLİKLERİ DEVAM EDECEK”

Başkan Erdem, “Gel Katıl Bize projesi kapsamında Cumhuriyet için pedal çevir ilk etkinliğimiz oldu. Ceyhan bisiklet grubunu oluştururken, ilçemize ‘Bisiklet evi’ yaparak spor tutkunlarına sürpriz yapacağız. Bu kapsamda kültürel ve spor aktivitelerimiz hız kesmeden devam edecek. Bir yıl içerisinde Ceyhan Yarı Maraton Koşu yarışları, Sokak Basketbol şenliği, Plaj voleybolu, Doğa yürüyüşü gibi etkinlikler düzenleyeceğiz. Halkımızla el ele, gönül gönüle güzel projeleri hayata geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

Etkinliğe katılan vatandaşlar ve sporcular, FAY grubunun şarkılarıyla doyasıya eğlenerek, Belediye Başkanı Hülya Erdem ve ekibine teşekkür etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.