Kozmik Radyo & Haber

“Cumhuriyet Türk Milleti’nin ortak eseridir”

“Cumhuriyet Türk Milleti’nin ortak eseridir”
178 views
29 Ekim 2021 - 14:37

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle yayımladığı mesajda, Türk Milleti’nin 98 yıl önce cumhuriyetin ilanıyla devlet yönetiminde yeni bir sistemi benimsediğini, çığır açan bu tarihi hamle ile imparatorluk bakiyesinden milli bir devleti vücuda getirdiğini belirtti.

ORTAK GURURUMUZ, ORTAK GÜVENCİMİZ…

Başkan Avcı,  “Bugün üzerinde yaşadığımız vatan toprağı üzerinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti; sömürgeci, barbar ve istilacı zihniyetin acımasız saldırılarıyla yok edilmek istenen mazlum ve mağdur aziz Türk Milleti’nin ortak eseridir. İmkânsızlıklar içinde ve şehitlerimizin kanıyla başarılan bu kutlu ve muhteşem eser, sadece 84 milyon vatandaşımızın değil aynı zamanda 300 milyon Türk’ün; yüzünü Türkiye’ye dönmüş tüm mazlum halkların ortak gururu, ortak güvencidir.” dedi.

“İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR”

MHP İl Başkanı Bünyamin Avcı “Cenab-ı Allah’ın izni ve yardımıyla Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Bu inançla Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin liderliğinde Ülkücü-Milliyetçi Hareket olarak ‘Önce ülkem ve milletim’ diyor, her türlü ihanetin ve husumetin karşısında kale gibi duruyor, kardeşliğimizi, birliğimizi yüceltmenin mücadelesini veriyoruz.” ifadesini kullandı.

“İÇTENLİKLE KUTLUYORUM”

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, mesajını şöyle tamamladı:

“Bu duygu ve düşüncelerle; tüm vatandaşlarımızın, kalpleri Anadolu’da atan tüm kardeşlerimizin Cumhuriyet Bayramı’nı içtenlikle kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum. Cumhuriyetimizin Kurucu Lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm dava arkadaşlarını, bu vesileyle tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.