Kozmik Radyo & Haber

Pozantı Belediyesi atölyesi fabrika gibi çalışıyor

Pozantı Belediyesi atölyesi fabrika gibi çalışıyor
181 views
29 Eylül 2021 - 12:16

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay’ın, işlerinin ehli ustalardan kurduğu atölye fabrika gibi çalışıyor.

Pozantı’nın en iyi demirci, kaynakçı, marangoz, elektrikçi ve boyacı ustasını ekibine dâhil eden Belediye Başkanı Mustafa Çay, ucuz maliyetle kaliteli çeşit çeşit ürünler yaptırıyor.

Hayata geçirdiği projelerle dikkat çeken Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay’ın ekibi, belediyenin neredeyse bütün projelerini yapacak beceriye sahip. Son olarak, bölge turizmine büyük katkı sunacak olan ve Pozantı’yı birkaç basamak yukarı çıkaran Belemedik Bungalov Evlerin yüzde 100’ünü bu ekip yaparak, ustalıklarını tescillemişlerdi.

ATÖLYEDE NELER YOK Kİ?

Atölye ekibi personeli ilk olarak Başkan Çay’ın talimatları doğrultusunda üzeri kapalı kameriyeler yapmıştı. Kameriyeleri Pozantı merkezdeki Atatürk Kültür Merkezi yanına yaptırdığı bin 750 metrekare taş teras parka koyduran Başkan Çay, vatandaşların dinlenebileceği ferah bir alan oluşturdu. Pozantı Belediyesi atölye ekibinin yaptığı kameriyelerin 4 tanesi Çukurova Üniversitesi Onkoloji Hastanesi bahçesine, 2 tanesi de Karataş Belediyesi’ne hediye edilerek, bölgenin ihtiyacına da katkı sunuldu.

Kameriyelerle çalışmalarına başlayan atölye ekibi, 3 kişilik banklar, piknik alanlarına yerleştirilen çift oturaklı masalar, dereleri birbirine bağlayacak demir ve ahşaptan oluşan köprüler, çalışma masaları ve daha birçok ürünü başarıyla yaparak kaliteli işleri ucuza mal ederek tasarruf sağladılar.

MAZOT, HARİÇ TÜM GEREKSİNİMLERİ ÜRETEBİLİYORLAR

Pozantı Atölye Ekibinin çalışmasını ve gayretlerini takdir ettiğini belirten Belediye Başkanı Mustafa Çay, mazot hariç hiçbir ihaleye girmeden tüm gereksinimlerimizi üretebildiklerini söyledi.

Atölye ekibini kurduğu için pişman olmadığının altını çizen Başkan Çay, “Mensubu bulunduğum Milliyetçi Hareket Partisi’nin ‘Üretken Belediyecilik’ anlayışından sapmadan, çalışma ve projelerimize devam ediyoruz. Artık Pozantı dışarıdan ürün almıyor, dışarıya ihale yaptırmıyor. Tüm ihtiyaçlarımızı biz üretiyoruz.

Atölyemizde yapılan üzeri kapalı kameriyelerden geçtiğimiz ay ilçemdeki tüm mahallelere 2‘şer adet göndererek, muhtarların öncülüğünde vatandaşların yoğun olduğu uygun alanlara yerleştirdik. Yaptığımız ürünleri sosyal medyada paylaştığımızda vatandaş bize mesaj atıyor; ‘Parası neyse verelim, lütfen bu üründen biz de istiyoruz’ diyorlar. Açıkçası bu olumlu geri dönüşler beni ve ekibimi ziyadesiyle mutlu ediyor. Şimdilik dışarıya herhangi bir satışımız yok. Lakin ilçemin gereksinimlerini tamamladıktan sonra ucuz maliyetle ortaya koyduğumuz kaliteli ürünleri satışa da çıkarabiliriz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.