Kozmik Radyo & Haber

Yüreğir’in ilk su oyun parkı açıldı

Yüreğir’in ilk su oyun parkı açıldı
253 views
20 Eylül 2021 - 11:56

Yüreğir Belediyesi tarafından Köprülü Mahallesi’nde yapımı tamamlanan su oyun parkı açıldı. Açılışta konuşan Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, iki su oyun parkının daha müjdesini verdi.

Yüreğir Belediyesi tarafından yaptırılan Su Oyun Parkı çocuklar, veliler ve muhtarların da katıldığı törenle hizmete açıldı. Yüreğir’deki yeşil alan miktarını artırdıklarını belirten Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, “2 yılda 21 yeni park yaptık, 22 parkımız için de çalışmalarımız devam ediyor. Bir taraftan da eski parklarımızı yeniliyoruz. Yüreğir’de çevreci bir başkan, çevreci bir belediye var.” dedi. 

“ADANA’DA YAZ BİTMEZ” 

Köprülü Mahallesi Şehit Jandarma Er Rasim Şevik Kültür Parkı içerisinde yapılan Su Oyun Parkı, Başkan Fatih Mehmet Kocaispir tarafından hizmete açıldı. Çok sayıda çocuk ve ailelerin de katıldığı açılışta konuşan Başkan Kocaispir, “Adana’da yaz bitmez. Bilimsel veriler de gösteriyor ki artık iki mevsimli bir dünyada yaşıyoruz. Adana’nın sıcağında bu parklarımız çocuklarımız için yeni eğlence noktası olacak. İlk Su Oyun Parkı’mızı Köprülü mahallemizde açıyoruz. PTT Evleri ve Atakent mahallelerimizde çalışmaları devam eden 2 Su Oyun Parkı’mız daha var. Her geçen gün sayılarını artıracağız. Çocuklarımız burada diledikleri kadar, özgürce, gönüllerince eğlenip oynayacaklar” diye konuştu. 

“2 YILDA 21 YENİ PARK YAPTIK”

2 yılda toplam 21 yeni parkı hizmete açarak Yüreğir’deki yeşil alan miktarını artırdıklarına dikkat çeken Başkan Kocaispir, “Göreve geldiğimiz günden bu yana ilçemize 21 adet yeni park kazandırdık. 22 mahallemiz içinde çalışmalarımız devam ediyor. Tüm bunların yanı sıra eski parklarımızın da bakım onarımını yapıyor, yeniliyoruz. Yüreğir’de yeşil alan oranı her yeni parkımızla daha da artıyor.” dedi. 

AÇILIŞA KIZI ZEHRA VE OĞLU ÖMER DE GELDİ Açılış yapılır yapılmaz Su Oyun Parkı’na hücum eden çocukların sevinci görülmeye değerdi. Açılışa getirdiği kızı Zehra ve oğlu Ömer ile birlikte çocukların eğlencesine katılan Başkan Kocaispir, çocuklar tarafından su tabancaları ile sırılsıklam ıslatıldı. Su parkında herhangi bir ücret ödemeden doyasıya eğlenen çocuklar hafta sonu unutulmaz bir gün yaşadı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.