Kozmik Radyo & Haber

DSP Genel Başkanı Aksakal’dan, Yeni Eğitim ve Öğretim yılı mesajı

DSP Genel Başkanı Aksakal’dan, Yeni Eğitim ve Öğretim yılı mesajı
242 views
06 Eylül 2021 - 10:46

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, yeni eğitim ve öğretim yılına, iki yıl aradan sonra yüz yüze başlanması münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Aksakal mesajında;

Yaklaşık iki yıl aradan sonra bugün ders zili çalıyor ve yüzyüze eğitime yeniden başlanıyor.

Dünya’nın neredeyse tamamında yaşamın tüm alanlarını esareti altına alan, on milyonlarca insanın hastalanmasına ve milyonlarcasının ölümüne neden olan Covid-19 salgını, yoğun aşılama çalışmaları kapsamında yavaş da olsa etkisini yitirmeye başladı.

Bunu daha da hızlandırmak elbette ki herkesin yeteri dozda aşı olmasıyla sağlanacaktır. Bu vesileyle aşısını yaptırmayan tüm yurttaşlarımızı sağlık merkezlerine gitmeye bir kez daha çağırıyorum.

Bölgesinde ve dünyada önemli bir gücün sahibi ve İslam dünyasının çağdaş medeniyete entegrasyonunda önemli bir misyon üstlenmek üzere demokratik, lâik Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak, bu büyük eserini sonsuza kadar yaşatmak üzere Türk gençliğine emanet eden Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimleri Tam Bağımsız Türkiye idealiyle yaşatılacaktır.

Bu idealin sahipleri tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, eğitim hizmetlerinde çalışan tüm emekçilerimize yeni eğitim-öğretim döneminde sağlık, başarı ve kolaylıklar diliyorum” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.