Kozmik Radyo & Haber

SEYHAN’DA “ENGELSİZ TAKSİ” HİZMETTE

SEYHAN’DA “ENGELSİZ TAKSİ” HİZMETTE
280 views
27 Ağustos 2021 - 12:27

Seyhan’da yaşayan yurttaşların yaşam kalitesini yükseltmek için görev yapan Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi, engelli bireylerin günlük yaşamların kolaylaştırıp, toplumsal yaşama daha çok katılımlarını sağlamak için engelli bireylerin önündeki engelleri kaldırmaya devam ediyor.

ENGELLİ VE YAŞLI BİREYLERE ÜCRETSİZ TAŞIMA HİZMETİ

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmete giren  “Engelsiz Taksi” uygulamasıyla, engelli ve yürüme güçlüğü çeken yaş almış bireylerin evleri ile hastane, kaymakamlık, postane, adliye, banka vb. kamu kurum ve kuruluşlarındaki işleri ile havaalanı, tren istasyonu, otogar, düğün, sinema, konser gibi sosyal etkinlikler arasındaki nakli ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

ÖZEL DONANIMLI ARAÇLA GÜVENLİ YOLCULUK

Engelli bireylerin kullanımına uygun olarak özel donatılan “Engelsiz Taksi”de rampa ve asansör sistemi aracılığıyla tekerlekli sandalyedeki bireyler araca güvenli bir şekilde bindirilip, özel emniyet kemerleriyle araç içerisinde bağlanarak, güvenli bir şekilde yolculuk yapmaları sağlanıyor.

YARARLANMAK İÇİN RANDEVU ALINMASI GEREKİYOR

Engelli bireylerin refakatçilerinin de araç içerisinde kendileri için ayrılan koltuklarda yolculuk yapabildiği “Engelsiz Taksi” uygulamasından yararlanmak isteyen engelli ve yaş almış bireylerin 0322 432 74 74 (1328) ve 0549 723 30 18 numaralı telefonlardan randevu alması gerekiyor.

“ENGELLİ BİREYLARIN SOSYALLEŞMELERİNE ARACILIK YAPIYORUZ”

Engellilerin de birer birey olduğunun altını çizen Başkan Akay, her bireyin tüm hizmetlerden hiçbir engelle karşılaşmadan yararlanması gerektiğini kaydetti. Akay, “Hem engelli hem de yaş almış yurttaşlarımızın günlük yaşamlarını kolaylaştırmak temel görevlerimiz arasında. Onların toplumsal fırsatlardan yararlanmalarına, sosyalleşmelerine aracı olmak istiyoruz. Engelsiz Taksi uygulamamızla onların toplu ulaşım araçlarıyla saatlerce sürecek işlerini çok kısa zamanda yapmalarını sağlıyor, konser, sinema, düğün gibi sosyal aktivitelere katılımlarını da teşvik ediyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.