Kozmik Radyo & Haber

Çulhaoğlu: STK’lar güçlü olursa kentte güçlü olur

Çulhaoğlu: STK’lar güçlü olursa kentte güçlü olur
211 views
13 Ağustos 2021 - 12:19

İYİ Parti Adana Milletvekili M. Metanet Çulhaoğlu, GİK ve kent kurmaylarıyla birlikte Adana Tabip Odası yöneticilerini ziyaret ederek pandemi sürecinde gösterdikleri yoğun performans için teşekkür etti. STK ve meslek örgütlerinin yaşadığı sorun ve çözüm önerileri konularında istişare etti.

ÇULHAOĞLU, “HEKİMLERİN DEĞERSİZLEŞTİRİLDİĞİ BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ”

İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Süleyman Sırrı Özdolap ve Ümmü Gülsüm Paksoy, Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Şule Gök Tüdeş, İYİ Parti İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu ve yardımcıları Dr. Ercan Atalay ile Mustafa Kökenler, Çukurova İlçe Başkanı Mustafa İlker Akça ve Meclis Üyesi Dt. Nevzat Hız, ve partililerin katıldığı ziyarette konuşan İYİ Parti Adana Milletvekili Dt. M. Metanet Çulhaoğlu, Kovid-19 pandemisi sürecinde üstün gayretler gösteren siz hekimlere öncelikle teşekkür ediyoruz. Sağlık çalışanlarının hepsi bizler için değerli ancak hekimlerin değersizleştirildiği bir dönemden geçiyoruz. Hekimler birer birer ülkeyi terk ederek Avrupa ülkelerine yerleşmeye başladı. Biz bu beyin göçüne ‘dur’ diyerek siz hekimlerin layık olduğunuz konuma getirmek istiyoruz. Bu süreçte karşılaştığınız, normal şartlarda yaşadığınız zorlukları irdelemek üzere yanınızdayız. Sizlerden alacağımız bu verileri toparlayıp, genel merkezimize raporlayacağız. Ülkemizin dinamikleri olan STK ve meslek örgütlerinin güçlenmesi üzerine genel merkez nezdinde çalışmalar yapacağız. Biliyoruz ki STK ve meslek örgütleri güçlü olursa yaşanılan kent güçlü olur, ülke güçlü olur. Acıdır ki ülkemizde yaşanan depremleri pandemi ile unuttuk. Pandemi bitmeden yangınlar ardından sellerle boğuştuk. Bir sıkıntı bitmeden başka bir sıkıntı geliyor. Tüm sıkıntıların sona ermesi, halkımızın güzel günler yaşaması dileğimiz ile halkımıza geçmiş olsun diyoruz.”

TEK ADAM REJİMİ ÜLKEYİ KAOSA SÜRÜKLEDİ

Tek adam rejiminin ülkeyi kaosa sürüklediğinin altını çizen Çulhaoğlu, İYİ Parti olarak trendimizin yükseldiğini biliyoruz. Bunu vatandaşta görmeye başladı. Millet İttifakı olarak sistemi değiştirerek ülke insanının mutlu edecek hale getireceğiz. İYİ Partiye destek verir, bizimle aynı yolda yürürseniz bundan ülke fayda görür. Bizleri ağırladığınız için tüm yönetiminize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

UZM. DR. MENTEŞ, “PANDEMİDE 4. PİK YAŞANIYOR”

Türk Tabipleri Birliği 2. Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, Adana Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Ahmet Suntur, YK Üyeleri Dr. Figen Doğan Güneş ve Dr. Cüneyt Genç, Adli Tıp Hukuk ve İnsan Hakları Komisyon Üyesi Dr. Halit Atik, Emekli Hekim Komisyon Üyesi Dr. Salim Canoğulları’nın da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Başkan Uzm. Dr. Selahattin Menteş, “Öncelikle hoş geldiniz. Biz hekimler 2019 yılından bu güne pandemi denen korkunç bir süreçle karşı karşıya kaldık. Bıkmadan, usanmadan görevimizi yaptık. Yapmaya devam ediyoruz. Üzülerek söyleyebilirim pandemiden 52 bini aşan ölümümüz var. Dünya’da en fazla hasta görülen 6-7’nci ülke durumundayız. Aşılamada maalesef bütün uyarılarımıza, toplumun yüzde 60-70’inin aşılanması gerekir dememize rağmen aşılama kötü gidiyor. TTB ve Adana Tabip Odası olarak bizim görüşümüz pandeminin kötü yönetildiğidir. Bu kötü yönetim sonucu 176 hekim kardeşimizi kaybettik. 437 sağlık çalışanımızı kaybettik. Bu hepimizi üzmüştür. Bir toplumun zenginliği madenleri, denizi, güneşinden çok yetişmiş insanlarıdır. Şimdi pandemide 4. Pik yaşanıyor. Yaşanan bu pik; ya aşısızların pik’i ya da dozunu az yaptıranların pik’i. Buradan çağrımı yenilemek istiyorum. ‘Lütfen randevunuzu alın aşı olun’.” diyerek bilimin ışığında bir siyaset yapılması arzusuyla İYİ Parti olan teveccühün farkında olduğunu belirtti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.