Kozmik Radyo & Haber

Kreş kuraları noter huzurunda çekildi

Kreş kuraları noter huzurunda çekildi
295 views
11 Ağustos 2021 - 12:00

Çukurova Belediyesi’nin halkçı ve sosyal hizmetlerinden olan ve vatandaşların yoğun ilgi ve güven duyduğu, Türkiye’ye örnek teşkil eden projeler arasında bulunan semt kreşleri için, başvurular rekor seviyede yüksek olunca, Başkan Soner Çetin’in talimatıyla, bu yıl da adil bir kayıt için noter huzurunda çekiliş yapıldı.

Hem eğitim kalitesinin yüksek oluşu, hem sağlık kurallarına harfiyen uyan çalışma prensipleriyle, hem de halkçı anlayışla ücretlerinin çok düşük olması, sosyal belediyecilik anlamında ülkenin örnek belediye hizmetleri arasında bulunan Çukurova Belediyesi’nin semt kreşleri, her geçen gün daha da değer görüyor.

Başkan Soner Çetin’in göreve başlamasıyla kurulan ve sayıları hızla artmasına rağmen, halkın yoğun ilgi göstermesi nedeniyle semt kreşleri için, tartışmalara meydan vermemek için, kreş kayıtları kura ile belirlenmesi kararlaştırıldı. Öğrencilerin belirleneceği kura çekimi, Atatürk Yaşam Köyü’nde noter huzurunda yapıldı. Kreşe alınacak öğrenciler, noter huzurunda şeffaf bir şekilde belirlenirken, kura çekimi belediyenin sosyal hesaplarından canlı olarak yayınlandı.  Atatürk Kadın Yaşam Köyü’nde gerçekleştirilen ve velilerin salgın nedeniyle alınmadığı kura çekimi heyecanlı dakikalara neden oldu. Adil ve sorunsuz kayıt için harekete geçen Çukurova Belediyesi Tesisler Müdürlüğü, hiçbir şüpheye yer bırakmayacak şekilde, 2021-2022 döneminde kreşlerde eğitim görecek 175 çocuk için yapılan 1100 başvuru adına, noter huzurunda kura çekilişi yaptı. Yaklaşık iki saat süren ve noterin belirlediği çekilişle isimleri çekilen ve kayıt altına alınan şanslı çocukların aileleri büyük sevinç yaşadı. Canlı yayınlanan kura çekiminde, bu yıl rekor başvuru olduğunu belirten belediye yetkilileri,  semt kreşlerine her geçen gün ilginin katlanarak arttığını söyledi. Bu nedenle Başkan Soner Çetin’in isteği ve talimatıyla 9. Semt kreşi için, Mahfesığmaz Mahallesinde inşaata başladıklarını, 2 ila 3 ay içerisinde, yeni kreşi hizmete sokacaklarının müjdesini verdiler.

BAŞKAN ÇETİN: HER ALANDA ŞEFFAF BELEDİYEYİZ

Son iki yıldır, halkın büyük ilgisi nedeniyle, noter huzurda çekiliş yapmak zorunda kaldıklarını söyleyen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 8 semt kreşinin sayılarını artırmak için çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Başkan Çetin, “İsterdik ki başvurusu olan tüm çocuklarımızı kreşlerimize kabul edelim. Ancak kapasitenin çok üzerinde başvuru oldu. Biz de haksızlık olmaması, hemşerilerimizin kafasında herhangi bir kuşku kalmaması için kreşlerimize kabul edeceğimiz çocukları noter huzurunda kura ile belirledik. Aynı uygulamayı geçen dönem de yapmıştık” dedi.

Seçildiği günden bu yana şeffaf belediyecilik anlayışı sergileyen Başkan Çetin, her hizmeti ve belediye çalışmasını halka sorarak, halk araştırması yaparak ve açık kapılar ardında, canlı yayınlarla, noterle, halkla iç içe gerçekleştirdiklerini belirtti. Başkan Soner Çetin, “Kreşlerimizin fiyatları da çok uygun. Böyle olunca ilginin yüksek olmasını doğal karşılıyorum.  İhtiyaç olan her semte yeni kreşler açmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.