Güçlü Kadınlar – Güçlü Yarınlar Okulu Sona Erdi

Güçlü Kadınlar – Güçlü Yarınlar Okulu Sona Erdi


Güçlü Kadınlar – Güçlü Yarınlar Okulu Sona Erdi

Prof. Dr. Tuncel: “Kadının güçlenmesi, bireysel hak ve menfaatlerine erişim sağlaması; aile ve toplumsal yapımızın güçlenmesi bakımından son derece hayati bir hedeftir…”

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (KADAUM) ve Sürekli Eğitim Merkezi işbirliği ile düzenlenen “Güçlü Kadınlar-Güçlü Yarınlar Sosyal Sorumluluk Okulu” sona erdi.

Dört gün süren ve açılış dersini “Kadınların Güçlenmesi Neden Önemli?” başlıklı konuşmasıyla Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel’in verdiği okulda görev alan akademisyenlere Prof. Dr. Tuncel tarafından plaket takdim edildi.

Rektörlük Senato Toplantı Salonu’nda akademisyenlerle bir araya gelen Prof. Dr. Tuncel, projede emeği geçen herkese teşekkür ederek, Prof. Dr. Nigar Yarpuz Bozdoğan, Prof. Dr. Müge Kantar Davran, Prof. Dr. Nüket Elpeze Ergeç, Doç. Dr. Ziya Halefoğlu, Doç. Dr. Funda Kadıoğlu, Ar. Gör. Dr. Olcay Karacan, Dr. Öğr. Üyesi Hatice Yazgan, Dr. Öğr. Üyesi Burcu Avcıbay Vurgeç, ve Arş. Gör. Ömer Erdem’e teşekkür plaketi verdi.

Proje sorumluları tarafından da Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel’e teşekkür plaketi takdim edildi.

“Kadınların Güçlenmesi Neden Önemli?”

Bir ülkenin her alanda en güçlü ve en iyi durumda olabilmesinin ancak kadın-erkek ayrımı yapmadan herkese iyi bir eğitim sağlaması ile mümkün olacağına yineleyen Prof. Dr. Tuncel, “Kadının güçlenmesi, bireysel hak ve menfaatlerine erişim sağlaması; aile ve toplumsal yapımızın güçlenmesi bakımından son derece hayati bir hedeftir” dedi.

YORUM ALANI

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.