Kozmik Radyo & Haber

“Hep birlikte çalışacağız”

“Hep birlikte çalışacağız”
314 views
05 Ağustos 2021 - 9:54

Adana Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz, CMK Komisyonu Koordinatör Yönetim Kurulu Üyesi Av. Neval Yurtdaş, Sayman Yönetim Kurulu Üyesi Av. V.Mert Kuşdemir ve avukatların katılımıyla Seyhan Oteli’nde yapılan toplantıda CMK görevlendirme sisteminde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri hakkında görüş alıverişinde bulundu.

Baro Başkanı Av.Semih Gökayaz, açılışta yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“14 Temmuz tarihinde mazbatayı alıp yeni bir enerji ile yola çıktık. Göreve gelir gelmez yönetim kurulumuzca aldığımız ilke kararı gereğince CMK görev listesinde bulunan yönetim kurulu üyelerimiz CMK görev listesinden ayrılmışlardır.

Yeni Adana Adliyesi’nde soğutma sisteminin çalışmaması nedeniyle yaşanan soruna dikkat çekmek için basın açıklaması yaptık.  Açıklamamızdan sonra sorunun çözümü hız kazandı. Adalet Bakanlığı ile görüştük. Klima sisteminde yaşanan çip arızası şu anda giderilmeye çalışılıyor. Adı Cehennem Saray’a dönen Adliye Binasının kat ve koridorlarında klima montajı yapılmaya başlandı.

Zamandan en verimli şekilde faydalanmak amacıyla Baro servis araç sayımızı 3’e çıkarttık. Servis aralıkları 30 dakikadan 15 dakikaya düşürüldü. Meslektaşlarımızın bu konuda memnuniyetlerini görmek, duymak bizleri de mutlu etti.

15 yıldır baromuzun gündeminde olan ve genel kurulda söz verdiğimiz Uyum Bürosu’nun yerini kiraladık. Burası Adana’nın en prestijli iş merkezlerinden Sular Plaza’da bulunuyor. 40-45 meslektaşımızın mesleki faaliyetini yürüteceği bir büro olacak. Avukatlık vakarı ve onuruna yakışır bir ofis olarak dizayn ediliyor. En kısa sürede büromuzu hizmete sokacağız.

Yeni dönemde tüm meslektaşlarımızın mutlu günlerine hep birlikte baro tesislerinde ortak olacağız. Meslektaşlarımız uygun ücretlerle düğün, nişan, kına gibi organizasyonları baro tesislerimizde yapabilsinler diye bir çalışma yapmaktayız. Baro Tesislerimize Digitürk kurulumunu da yapıyoruz. Meslektaşlarımız gönül verdikleri takımlarının maçlarını tesislerimizde ücretsiz olarak izleyebilecekler. Bu çalışmalardaki amacımız hep bir arada olmak, mesleki dayanışmayı artırmaktır.

Avukatlık Mesleğini Araştırma ve Geliştirme Merkezi’ni kurduk.  Bu merkez sayesinde meslektaşlarımız görüş, düşünce ve taleplerini bizlere iletebilecekler. Adli Yardım Komisyonu ve Meslek İçi ve Mevzuat İzleme komisyonlarına da meslektaşlarımda özel ilgi göstermelerini bekliyoruz.”

Çok sayıda avukatın görüş, düşünce ve önerileriyle katkı sunduğu programda, Adana Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz, “ Çok verimli bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Bu görüşmeleri belirli periyotlarda yapmayı planlıyoruz. Önümüzdeki dönemde “Ceza Soruşturma ve Kovuşturmasında Avukatın Zaman Yönetimi”,  “Kadın Cinayetlerinin Önlenmesi” ve “Hukuk Fakültelerinin Niteliği ve Türkiye’nin Hukukçu İhtiyacı” konularında çalıştay yapacağız. Çalıştaydan elde ettiğimiz sonuçları Adalet Bakanlığı, Türkiye Barolar Birliği, Barolar, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Yükseköğretim Kurulu ile paylaşacağız. Mesleğimizin daha iyi yerlere gelmesi için hep birlikte çalışacağız. Toplantımıza katılarak görüş, düşünce ve önerilerini bizlerle paylaşan meslektaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.