Kozmik Radyo & Haber

Sümer: Millet Bahçesi yapılacakMIŞ!!! ama ne zaman bilen yok

Sümer: Millet Bahçesi yapılacakMIŞ!!! ama ne zaman bilen yok
260 views
04 Ağustos 2021 - 14:23

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, “Adana 5 Ocak Stadyumu’na ne yapılacağı ile ilgili konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde KİT Komisyonu toplantısında gündeme getirmişti.

TOKİ’nin yazılı olarak verdiği cevaba göre 5 Ocak Stadyumu’na ne olacağı halen belli değil.

5 OCAK STADYUMU MİLLET BAHÇESİ OLACAK

FAKAT MALİYETİ BELLİ DEĞİL

Orhan Sümer, “Adana’nın en değerli yerinde bulunan 5 Ocak Stadyumu’na ne yapılacağı halen netlik kazanmadı. Millet Bahçesi yapılacak açıklamasından sonra konuyu özellikle yakından takip ettik. KİT Komisyonu’nda konuyla ilgili kurum olan TOKİ’ye vatandaşımızın merak ettiği tüm soruları yönelttik. Gelen cevaplar Türkiye’nin yönetilemediğini bir kez daha ortaya çıkardı. TOKİ 5 Ocak Stadyumu’nun bulunduğu yere Millet Bahçesi yapılacağını belirtti. Ancak maliyeti belli değil, proje bitirilmemiş, ilk kazma ne zaman vurulacak bilen yok. Tam bir belirsizlik hakim. Türkiye artık bu şekilde yönetilmeyi hak etmiyor” dedi.

MİLLET BAHÇESİ YANDAŞA DEVİR OLABİLİR

Orhan Sümer, “İktidarın rant için neler yapabileceğini bildiğimiz için Adana’da 5 Ocak Stadyumu’nun yerine yapılacak Millet Bahçesi’nin işletme devirinin olup olmayacağını yine TOKİ’nin en yetkili bürokratlarına sorduk.

Madem Adana’nın en güzel alanına Millet Bahçesi yapılıyor, bu alanların işletme hakkı yandaş şirketlere verilmemelidir. Hatta direk devlet eliyle işletilmeli kâr sağlanmalı, Adana’ya katkısı olmalıdır.

TOKİ’den gelen cevap aynen şöyle “İşletme ve Devir hakkı gibi planlamaları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır.” Yani henüz proje yok, maliyet belli değil ama iş biterse, işletme devri adı altında Adana’nın göz bebeği yandaş şirketlere verilebilir” dedi.

MİLLETE BAHÇE DEĞİL İŞ LAZIM Orhan Sümer, “İktidarın betondan, inşaattan, ranttan başka düşündüğü bir şey olmadığı için halkın gerçeklerini göremiyor. 192 adet Millet Bahçesi yapılacağı belirtiliyor. İhtiyaç varsa tabiki yapılır. Ancak vatandaşın önceğili iş sahası, çalışacak fabrika, üretim yapacağı sanayi yatırımları, tarımda çiftçiye destek gibi konular çözüm beklerken, Millet Bahçesi adı altında yapılanlar vatandaşın derdine çare olmuyor” dedi.  

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.