Kozmik Radyo & Haber

SEYHAN BELEDİYESİ HAYVANLARA DA YARDIM ELİNİ UZATTI

SEYHAN BELEDİYESİ HAYVANLARA DA YARDIM ELİNİ UZATTI
225 views
03 Ağustos 2021 - 13:46

Seyhan Belediyesi Sağlık ve Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekipleri Aladağ yangınında yaralanan hayvanların bakımını yapıp, yabani hayvanlar için besleme alanları oluşturdu.

Adana’nın Aladağ, Kozan ve İmamoğlu ilçelerinde yaşanan orman yangınlarına müdahale için arazöz, kepçe ve greyderlerle belediye ekiplerini seferber eden Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, yangınların söndürülmesinin ardından da yangından etkilenen insanların ve diğer canlıların yaralarını sarmak için belediye birimlerini harekete geçirdi.

SEYHAN BELEDİYESİ YARALI HAYVANLARIN BAKIMI VE TEDAVİSİ İÇİN GÖREVDE

Yangın bölgesinde yaşayan yurttaşların barınma ve gıda ihtiyaçlarının karşılanması için Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri görevini sürdürürken, Sağlık ve Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de yangında yaralanan hayvanların tedavisi ve bakımı için Aladağ’daki yangın bölgesine hareket etti.

Ekipler, yangının etkilediği köylerdeki evleri tek tek ziyaret edip, yangında yaralanan keçi, koyun, inek,  gibi büyük ve küçükbaş hayvanlar ile köpek ve kedi gibi evcil hayvanların sırayla tedavisini ve bakımını yaptılar.

YABANİ HAYVANLAR İÇİN BESLEME NOKTALARI OLUŞTURULDU

Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin de desteğiyle Adana’da faaliyet gösteren fabrikalardan temin edilen yemek ve tavuk kırıntıları da yangından canlı kurtulan sokak hayvanları ve yabani hayvanlar için oluşturulan besleme noktalarına bırakıldı.

Yangın bölgelerinde sadece insanların değil hayvanların da büyük zarar gördüğünü belirten Sağlık ve Veterinerlik İşleri Müdürü Veteriner Hekim Evren Sonyürek, “Yangın çıkan köylerdeki evleri tek tek gezip ihtiyaçları tespit ediyoruz. Ne yazık ki yangınlarda telef olan çok sayıda hayvan var. Büyükbaş ve küçükbaş hayvanların tedavisini ve ilaçlamasını yapıyoruz. Sokak hayvanları ve yabani hayvanlar için de besleme noktaları oluşturup bu noktalara çeşitli gıda ürünleri bıraktık. Doğada yaşayan tilki, kurt, çakal gibi yabani hayvanlar bu sayede beslenebilecekler, ulaşabildiğimiz yaralı hayvanların ise tedavisini yapmaya devam edeceğiz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.