Kozmik Radyo & Haber

“Yandaşın değil öğrencinin borcunu silin”

“Yandaşın değil öğrencinin borcunu silin”
240 views
15 Temmuz 2021 - 10:56

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, kuruluş amacından saptırılan, ballı kredilerle gündeme gelen Ziraat Bankası aracılığıyla iktidar yandaşlarının değil öğrencinin, çiftçinin, esnafın borcunun silinmesi çağrısında bulundu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda konuşan Dr. Şevkin,  Ziraat Bankası’nın Demirören’e 750 milyon dolar, Turkcell’in Virgin Adaları’ndaki şirketine çoğunluk hissesi Türklere kalması iddiasıyla 1 milyar 637 milyon, Simit Sarayı’na en az 500 milyon dolar ödeme yaptığı iddialarını hatırlattı. Dr. Şevkin, bankanın futbol kulüplerinin borcunu da kapatmaya çabalayan ve bugüne kadar verdiği kredilerin geri ödenip ödenmediğine dair herhangi bir açıklama yapmaktan kaçındığını vurguladı.

ÇAĞRIDA BULUNDU

CHP’li Dr. Müzeyyen Şevkin, “Ziraat Bankası’na kredi borcunu ödeyemediği için jandarma eşliğinde çiftçilerin traktörüne, ahırdaki ineğine el konuluyor. KOBİ’ler borç yükü altında eziliyor, esnaf çaresiz kepenk indiriyor. Elinizi vicdanınıza koyun ve yandaş şirketlerin değil, öğrencilerin Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) kredi borcunu, çiftçilerin borcunu, esnaf ve Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin (KOBİ) borcunu silmeyle uğraşın” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.