Kozmik Radyo & Haber

Önerilen teklifi kabul etmemiz mümkün değil

Önerilen teklifi kabul etmemiz mümkün değil
410 views
12 Temmuz 2021 - 9:31

Türk-İş Genel Mali Sekreteri Ramazan Ağar, Hükümet’in 700 binden fazla kamu işçisini ilgilendiren zam teklifini sunduğunu, buna göre,  brüt 3.577- 3.750 TL arasında maaş alanlara 100 TL, brüt 3.750 – 4.000 TL arasında maaş alanlara ise 60 TL seyyanen zam önerdiğini açıkladı.

BEKLENTİMİZİN ÇOK ALTINDA 

Türk-İş ve Hak-İş konfederasyonları olarak hazırlanan çerçeve protokolünü 30 Mayıs’ta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e sunduklarını belirten Ramazan Ağar,  “Sayın Bakan’ın daveti üzerine Bakanlığa geldik. Kendileri bize bir teklif sundu. Buna göre,  brüt 3.577- 3.750 TL arasında maaş alanlara 100 TL, brüt 3.750 – 4.000 TL arasında maaş alanlara ise 60 TL seyyanen zam önerdiler. Bu bizlerin beklentilerinin çok altında bir teklif, taleplerimizi karşılaması mümkün değil. Bizler en düşük ücretin 4 bin 800 TL olmasını istemiştik. Bunu çalışanlarımız adına kabul edemeyiz. Konuyu kendi kurullarımızda detaylı bir şekilde ele alacağız” dedi.

KURBAN BAYRAMI SONRASI

YENİDEN GÖRÜŞÜLECEK

Türk-İş Genel Mali Sekreteri Ramazan Ağar, Toplu İş Sözleşme görüşmelerinin kamudaki 700 binden fazla işçiyi kapsadığını hatırlatarak “Kamuda çalışan devlet memurunun en düşük 4 bin 880 TL aldığını göz önünde bulundurursak, 2021-2022 yıllarında geçerli olacak şekilde en düşük ücretin brüt 4 bin 800 TL olmasını ve ilk 6 ay için yüzde 20, diğer 6 aylar için ise, enflasyon artı yüzde 3 refah payı talep etmiştik. Talep ettiğimiz ücrette bizim pazarlık payımız vardı. Sayın Bakan da açıklamasında yeni teklif ile gelebileceklerini söyledi. Kurban Bayramı sonrası yeniden bir araya geleceğiz. Yapacağımız bu görüşmeden sonra önerilen teklif bizi tatmin etmez ise, kendi yol haritamızı belirleyeceğiz” diye konuştu.

EN İYİ SÖZLEŞME MASADA BİTENDİR

Türk-İş Genel Mali Sekreteri Ramazan Ağar, en iyi toplu iş sözleşmesinin masada bağıtlanan sözleşme olduğunu ifade ederek “Amacımız çalışanlarımızın mağdur edilmeden Toplu iş sözleşme görüşmesinin masada çözümlenmesi. En iyi sözleşme masada bitendir. Bu arada kamuda asgari ücret seviyesinde maaş alan 315 bine yakın çalışan var. Bu çalışanlarımızın da ücretlerinin iyileştirilmesi hususunda çözüm bulunmalı” şeklinde konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin