Kozmik Radyo & Haber

ÇÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Dokuz Disiplinde Öğrenci Sempozyumu Düzenliyor

ÇÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Dokuz Disiplinde Öğrenci Sempozyumu Düzenliyor
376 views
28 Haziran 2021 - 11:55

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi’nin düzenlediği I. Ulusal Fen-Edebiyat Fakültesi Lisans Öğrencileri Sempozyumu çevrimiçi olarak 04-05 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacak.

Öğrenciler Arkeoloji, Biyoloji, Fizik, İstatistik, Kimya, Matematik, Psikoloji, Tarih ile Türk Dili ve Edebiyatı bilim alanlarında başvurularını internet üzerinden 10 Haziran – 13 Ağustos 2021 tarihleri arasında fefogrsempozyumu.cu.edu.tr adresinden yapabilecekler.

ÇÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Faruk Kardağ, başlangıçta öğrenci sempozyumunu yüz yüze yapmak ve katılımcı öğrencileri Adana’da, Üniversitede ağırlamayı düşündüklerini ancak salgın nedeniyle etkinliği çevrimiçi olarak yapmaya karar verdiklerini ifade etti. Öğrencilerinsempozyuma dokuz disiplinde Arkeoloji, Biyoloji, Fizik, İstatistik, Kimya, Matematik, Psikoloji, Tarih ile Türk Dili ve Edebiyatı alanlarında sözlü veya poster sunular ile katılabileceklerini bildiren Prof. Dr. Karadağ, açıklamasını şöyle sürdürdü:

Amaç Öğrencileri Bilimsel Araştırmaya Yöneltmek

“Bu sempozyumdaki en büyük amacımız salgın günlerini bir nebze de olsa avantaja çevirmek, öğrencilerimizi bilimsel araştırmaya yöneltmek ve ulaştıkları verileri akademik bir vizyonla sunabilmelerini sağlamak. Çoğu kütüphanenin salgından dolayı yeni yeni açılmaya başladığı günümüzde artık internetten yayınlara ulaşmanın daha kolaylaştığını gördük. Özellikle üniversitemiz bu konuda önemli bir adım attı ve açık erişim sistemiyle ÇÜ hocalarımızın binlerce bilimsel yayınını erişime açtı. Bunun dışında çoğu bilimsel dergiye de artık açık erişimle ulaşabiliyorsunuz.”

Sempozyum İki Gün Sürecek

“Sempozyuma katılım için öğrencilerimizin sisteme yükleyecekleri başvuruları fakültemizde oluşturulan bilim kurulları tarafından incelenecek ve onaylananlar programa alınacak. Sempozyum dokuz disiplinde aynı anda dokuz toplantı halinde yapılacak ve iki gün sürecek. Sempozyum sonunda da sunulan bildiriler ve posterler e-kitap halinde internet sayfamızda yayınlanacak ve katılımcı öğrencilerimize katılım belgeleri düzenlenecek. Umarım bu sempozyumu geleneksel bir hale getiririz ve her sene bir üniversitemizin ev sahipliğinde öğrencilerimize akademik bir ortamda deneyim kazanmalarına olanak sağlayabiliriz. Öğrencilerimiz sempozyumla ilgili detaylı bilgiye https://fen.cu.edu.tr/haber-detay/94/1-ulusal-fen-edebiyat-fakultesi-lisans-ogrencileri-sempozyumu linki tıklayarak ulaşabilirler.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.