Kozmik Radyo & Haber

Çukurova Üniversitesi 1. Sınıf Öğrencileri İçin Oryantasyon Programı Düzenlendi

Çukurova Üniversitesi 1. Sınıf Öğrencileri İçin Oryantasyon Programı Düzenlendi
443 views
15 Haziran 2021 - 11:41

Çukurova Üniversitesinin (ÇÜ) çeşitli fakültelerini 2020 YKS sonucu ile kazanıp yerleşen ve Adana’da ikamet eden öğrenciler için oryantasyon programları düzenlendi. Covid-19 önlemleri gereği sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yapılan oryantasyonlarda, bölüm öğretim elemanları tarafından birinci sınıf öğrencilerine fakülte ve bölümleri hakkında bilgi verildi.

Çukurova Üniversitesi tarafından geleneksel hale getirilen ve her yıl tekrarlanan uyum haftası etkinliklerinde, çeşitli fakülteleri kazanan birinci sınıf öğrencilerine kampüs, derslikler, amfiler, laboratuvarlar ve eğitim sistemi tanıtıldı.

Oryantasyon eğitimi kapsamında Kozan İşletme Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Ceyhan Mühendislik, Eczacılık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde tanıtım etkinliği düzenlendi.

Öğrencilere kayıtlı oldukları anabilim dallarında, anabilim dalının tanıtımı yapıldı. Öğrenciler derslik, laboratuvar, uygulama sınıfları vb. mekânları gezip ilgili akademisyenlerden bilgi alma fırsatı elde ettiler.

Fakülteler tarafından düzenlenen kampüs turuna da katılan öğrenciler ayrıca Kozan İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Demirci Orel, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. Oğuz Yoldaş, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Uçar, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Faruk Karadağ, Ceyhan Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulkadir Yaşar, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Eda Kumcu, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neslihan Boyan ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serkan Yılmaz Kandır’la da tanışarak fakülte ve aldıkları eğitimler ile ilgili görüş ve düşüncelerini dile getirdiler.

Oryantasyon etkinlikleri anı fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.