Kozmik Radyo & Haber

ÇÜ Dr. Feyyaz Etiz Onkoloji ve Hematoloji Hastanesi Ayaktan Hasta Kabulüne Başladı

ÇÜ Dr. Feyyaz Etiz Onkoloji ve Hematoloji Hastanesi Ayaktan Hasta Kabulüne Başladı
292 views
01 Haziran 2021 - 15:49

Çocuk ve erişkin onkoloji / hematoloji hastalarına hizmet vermek üzere 2016 yılında temeli atılan ÇÜ Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Dr. M. Feyyaz Etiz Onkoloji ve Hematoloji Hizmet Binası tamamlanarak, poliklinikler ve ayaktan kemoterapi ünitesinde hasta kabulüne başlandı. Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, hasta konforunu çok önemsediklerini yineleyerek, yatan hastalara da kısa zaman içerisinde hizmet vermeye başlayacaklarını duyurdu.

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel, ÇÜ Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Dr. M. Feyyaz Etiz Onkoloji ve Hematoloji Hizmet Binasında incelemelerde bulunarak son durum hakkında Başhekim Prof. Dr. Murat Gündüz’den bilgi aldı.

Genel Sekreter vekili Dr. Mehmet Cingöz, başhekim yardımcıları ve hastane yöneticilerinin de eşlik ettiği incelemede Rektör Prof. Dr. Tuncel, 200 yatak kapasiteli hastanenin tamamlanmasıyla hematoloji ve onkoloji hastalarının her türlü tanı ve tedavi süreçlerinin tam teşekküllü, modern, fiziki ve teknolojik altyapıya sahip yeni hizmet binasında takip edilmeye başlandığını söyledi.

Resmi Açılış Yapılacak

Çocuk ve erişkin onkoloji / hematoloji hastalarının bu hizmet binasıyla tüm sağlık hizmetlerini tek çatı altında almaya başlayacağını belirten Prof. Dr. Tuncel, hastanede 18’i kemik iliği nakil ünitesine ait toplam 200 hasta yatağı, poliklinikler, ayaktan kemoterapi ünitesi, 4 adet yüksek doz iyot uygulama odası, laboratuvarlar ve görüntüleme ünitelerinin yer aldığını ifade etti.

Prof. Dr. Tuncel, poliklinikler ve ayaktan kemoterapi ünitesinde hasta kabulüne başlandığını bildirerek, yatan hastalara da kısa zaman içerisinde hizmet vermeye başlayacaklarını duyurdu. Prof. Dr. Tuncel, hastane resmi açılışının gerçekleşmesinin planlandığını söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.